Hidden By Ivy: w kimacie 4AD i Pietera Nootena - 80bpm.net

Hidden By Ivy: w kimacie 4AD i Pietera Nootena

Już 4 września do sprzedaży trafi debiutancki album duetu Hidden By Ivy zatytułowany „Acedia”. Projekt tworzą Rafał Tomaszczuk (śpiew i teksty) z nieistniejącego już Agonised by Love oraz Andrzej Turaj (instrumenty, chórki) z God’s Own Medicine. Po latach muzycznych doświadczeń i poszukiwań artyści odnaleźli się na wspólnej drodze, którą podążają kierowani intuicją i muzycznymi upodobaniami.

Hidden By Ivy

Hidden By Ivy

Muzycy rzeszowsko-białostockiej formacji zadebiutowali w styczniu 3-utworową epką, zawierającą między innymi cover utworu „Searching” z repertuaru Pietera Nootena. Teraz pora na dużą płytę – składający się z dziesięciu utworów album „Acedia”.

Debiutancki album Hidden By Ivy to mieszanka muzyki ambient, rockowej, neofolkowej i nowofalowej, w której słychać echa dźwięków charakterystycznych dla klasycznego okresu wytwórni 4AD czy Projekt Records. „Acedia” to przeprawa przez szczere studium osamotnienia spowodowanego utratą bliskiej osoby. To relacja z przeżyć, które nawiedzają nas w chwilach zagubienia, opis obrazów, które istnieją tylko w snach, pełnych wspomnień i tęsknoty za utraconymi,pięknymi chwilami.

łyta ukazuje się 4 września nakładem wytwórni Alchera Visions.

Dziennikarka muzyczna, twórczyni 80bpm.net. Współpracuje między innymi z portalami Onet.pl i Noisey.

Komentarze: