smallstepArtyści Warsaw Electronic Festival wydają płytę poświęconą 40 leciu lądowania 20 lipca 1969 na księżycu. Jednym z kluczowych założeń projektu jest purystyczne oparcie powstających utworów wyłącznie o sample dźwiękowe zawierające legendarne już dzisiaj słowa Neila Armstronga, które wypowiedział dotykając stopą powierzchni Księżyca „To mały krok dla człowieka, wielki krok dla ludzkości”. Postawienie sobie takiego ograniczenia przez artystów ma w zamyśle pełną koncentrację na dokonaniach NASA i pierwszych zdobywców Księżyca.

Słowa i szum znajdujący się między nimi podlegać będzie wszelkim przemianom, które są możliwe dzisiaj dzięki zastosowaniu nowoczesnych narzędzi komputerowych w produkcji dźwiękowej. Dodatkowym ograniczeniem jest czas. Kompilacja ma bowiem być gotowa na 21 lipca 2009 aby dokładnie tego dnia uczcić to wielkie wydarzenie. Do chwili obecnej do programu kompilacji zostało przyjętych aż 17 artystów sceny Warsaw Electronic Festival reprezentujących najprzeróżniejsze konteksty gatunkowe, płyta będzie więc miała wyjątkowo zróznicowaną zawartość i z pewnością wartość kolekcjonerską. Produkcją i wydaniem kompilacji zajmie się wydawnictwo WEFREC związane ze sceną WEF.

Oto lista artystów tworzących utwory do projektu:

1. Kim_Nasung
2. Michał Wolski
3. Bionulor
4. Stendek
5. Krzysztof Orluk
6. Krzysiek Cybulski
7. EVF
8. Raskain
9. Grzegorz Bojanek
10. Mikolaj.menes
11. Jarek Grzesica
12. Brunette Models
13. Digital Simply World
14. Destructio_continua
15. Vasen Piparjuuri
16. Nmls
17. Yaniki

Szczegóły na temat projektu pojawiać się będą na stronie www.wef.pl. Dyskusja na temat produkcji kompilacji toczy się na:
FORUM WEF