[Update] Jean-Michel Jarre z Gessafelstein i Massive Attack

„Szykuje się coś specjalnego” – napisał na swoim Facebooku Jean-Michel Jarre udostępniając parosekundowe wideo sugerującego, że na jego najnowszej płycie usłyszymy produkcje stworzone we współpracy z Massive Attack, Tangerine Dream i Gessafelstein. Właściwie, to kolaborację z tym ostatnim projektem możemy już dziś podsłuchać.

Jean-Michel Jarre & Gesaffelstein "Conquistador"

Jean-Michel Jarre & Gesaffelstein „Conquistador”

Gesaffelstein to francuski producent techno i didżej mający na swoim koncie współpracę m.in. z Miss Kittin, Laną Del Rey czy Phoenixem. – Kiedy zacząłem zajmować się muzyką elektroniczną, interesowały mnie dokonania pionierów gatunku, więc oczywiście trafiłem na Jean-Michel Jarre’a, Kraftwerk – wymienia Gesaffelstein.

– Chciałem pracować z ludźmi z jego generacji, podoba mi się też jego rozpoznawalny muzyczny świat – komentuje z kolei Jarre – Jego muzyka jest mroczna i tajemnicza – dodaje legendarny twórca.

Panowie spotkali się w Los Angeles, podzielili się wspólnymi pomysłami na projekt. Nagrany przez nich utwór to „Conquistador” i fragmentów możecie wysłuchać poniżej i pod tym linkiem, gdzie zakupicie utwór.

A tu do posłuchania fragmenty produkcji z 3D z Massive Attack:

Dziennikarka muzyczna, twórczyni 80bpm.net. Współpracuje między innymi z portalami Onet.pl i Noisey.

Podobne

Komentarze: