Plakat imprezy

Kolejna odsłona Soul Confectionery odbędzie się w łódzkim klubie Jazzga już 15 stycznia. Zagrają Przaśnik z wrocławskiego Enzak & Bontone i rezydent Kuki Monstach. Malowanie live – Otek z Wrocławia. Na imprezie świętowane będą urodziny fotografki Joan Wider.

Przaśnik to, w chwili obecnej – jedno z ciekawszych crew djsko-producenckich w Polsce, oscylujących wokół stylistyki funk/soul/jazz, choć ich produkcje są zdecydowanie trudne do zaszufladkowania. Duet wydał m.in. dwa siedmiocalowe winyle w wytwórni Funky Mamas and Papas. W zeszłym roku zaś uderzyli ze znakomitym LP – AZYMIC. Bontone (członek Jon Kennedy Federation, W. Bryt.) jest laureatem konkursu na najlepszy remix „Break In” Skalpela, zorganizowany przez kultową wytwórnię Ninja Tune, która wydała go na czarnym krążku. Są oni również autorami szóstej edycji FOOTPRINTS – zbioru mixów poświęconych głównie jazzowym dźwiękom. Sam En2ak nagrał również dziewiątą edycję tej serii.

Mieli oni również swój w ramach wydawnict FONOTEKA. Dzisiaj obaj współpracują z artystami z całego świata przygotowując wspólny i solowe materiały. Po secie Przaśników możecie spodziewać się mieszanki funku, jazzfunku, dancefloor jazzu, nu-jazzu, funkowych breaków, afrobeatu i hip-hopu złotej ery. Wraz z Przaśnikami, również z Wrocławia- przyjedzie malarz, rzeźbiarz i ilustrator – OTEK. Podstawową galerią OTKA jest ulica gdzie tworzy murale i rzeźby, będące głównie interpretacjami ludowych podań, baśni i mitów.

Soul Confectionery 15.01.2010

klub Jazzga

ul.Piotrkowska 17

start 21:00

wstęp 15 zł

muzyka:

Przaśnik [Enzak & Bontone, Wrocław]

Kuki Monstah [Soul Confectionery, Łódź]

malowanie live:

Otek [Wrocław]

urodziny:

Joan Wider