T-Mobile Electronic Beats oraz Volkswagen prezentują konkurs Yellofier Remix. Nagraj przeróbkę Yello i wygraj elektryczny samochód!

T-Mobile Electronic Beats oraz Volkswagen ogłaszają ogólnoeuropejski konkurs Yellofier Remix. Yellofier to innowacyjna aplikacja stworzona przez awangardowych muzyków ze Szwajcarii, legendarną formację Yello. Osiągnęła już sukces w systemie iOS, teraz pojawia się w wersji na Android. Na potrzeby konkursu została stworzona specjalna, darmowa wersja aplikacji – Yellofier VW, która pozwoli uczestnikom nagrywać własne dźwięki oraz przetwarzać fragmenty piosenki “Move, Dance, Electrified” – nowego utworu Yello.

Pierwsza nagroda w tym konkursie to elektroniczny Volkswagen e-up! oraz wyjazd na europejski festiwal Electronic Beats (w miejscu wybranym przez zwycięzcę). Najlepsi uczestnicy dostaną również możliwość zaprezentowania swojej wersji podczas targów  “electrified! the e-mobility weeks by Volkswagen”, które odbędą się w Berlinie w dniach 8-21 marca 2014 roku.

Zachęcamy wszystkich, od profesjonalnych producentów po gospodynie domowe, do wzięcia udziału w konkursie.
Za pomocą Yellofier każdy może stworzyć swoją piosenkę w ciągu zaledwie kilku minut – nawet, jeśli wasza wiedza o muzyce jest bliska zeru. Macie czas do 28 lutego!

Konkurs Yellofier Remix odbywa się z dwóch powodów. Po pierwsze w związku z pojawieniem się aplikacji w systemie Android, po drugie – przy okazji targów “electrified! the e-mobility weeks by Volkswagen”. Zarówno sama aplikacja, jak i udział w konkursie są bezpłatne. Boris Blank – muzyczny mózg duetu Yello oraz T-Mobile Electronic Beats zaprezentowali innowacyjną aplikację wiosną 2013 roku. W projekcie brał również udział Håkan Lidbo oraz zespół szwedzkich designerów i programistów.

Aplikacja zawiera automat perkusyjny, sekwencer, efekty specjalne oraz sampler. Pozwala również zebrać nagrane dźwięki, poszatkować je i ułożyć w funkowe rytmy zmodyfikowane przez charakterystyczne brzmienie Yello. Interfejs jest całkowicie unikatowy, intuicyjny, a więc łatwy w obsłudze. Piosenki mogą powstawać także w wyniku kooperacji – jako wynik wymiany aranżacji między przyjaciółmi. Gdy utwór jest gotowy, można go wysłać emailem, udostępnić na portalu Soundcloud lub w mediach społecznościowych. Yellofier to fascynujący i futurystyczny sposób tworzenia muzyki. Niezawodna i łatwa w użyciu aplikacja wzbudza zachwyt zarówno doświadczonych producentów, jak i kompletnych laików.

Konkurs ma na celu przetworzenie piosenki “Move, Dance, Electrified” za pomocą dźwięków wyprodukowanych przez Borisa Blanka i specjalnie przygotowanej, darmowej aplikacji. Użytkownicy mogą również eksperymentować z dźwiękami nagranymi na własną rękę, gdyż Yellofier pozwala dodawać takie elementu do głównej ścieżki w ciągu zaledwie kilku sekund. Dla przykładu, dźwięk zamykanych drzwi samochodu można z łatwością przerobić w perkusyjną stopę. Dźwięki i efekty specjalne modyfikuje się za pomocą kolorowych sześcianów-guzików. Odpowiednie wsparcie wizualne, czyli intuicyjny interfejs został zaprojektowany w taki sposób, aby unikalną muzykę komponować w unikalny sposób. Gdy piosenka jest już gotowa, można ją wgrać na stronę Yellofier.com poprzez portal Soundcloud. Teraz o wszystkim decyduje społeczność. Uczestnicy powinni wykorzystać okazję, by zebrać głosy tak wielu swoich przyjaciół, jak to tylko możliwe. Odpowiednia liczba głosów zagwarantuje miejsce w pierwszej 50. Z tej listy panel ekspertów – w którego skład wejdzie Yello oraz zawodowcy z Electronic Beats i Volkswagena – wybiorą te najlepsze i wyłonią zwycięzcę.

Przydatne linki:
YEllofiER VW
Google Play bit.ly/YellofierVW_Android
App Store bit.ly/YellofierVW_iOS

YEllofiER oRiginal
Google Play bit.ly/YellofierOriginal_Android
App Store bit.ly/YellofierOriginal_iOS

Zwycięzca konkursu może liczyć na:
– Volkswagena e-up! Nowy, całkowicie elektryczny samochód z czterema siedzeniami, eleganckim wyposażeniem, który potrafi przejechać do 160 kilometrów na jednym ładowaniu;

– wycieczkę na festiwal T-Mobile Electronic Beats w wybranej przez siebie lokalizacji;

– zaproszenie na Klubowe Noce podczas berlińskich targów “electrified! the e-mobility weeks by Volkswagen”;

– wydanie remiksu na składankach Electronic Beats i specjalnej kompilacji Volkswagena (znajdą się tam również inne, najlepsze utwory innych finalistów).

Dodatkowo, obok bezpłatnej aplikacji Yellofier VW dostępna jest również Yellofier Original dla systemów Android i iOS. Można ją zakupić w sklepie Apple oraz

Google Play. Wersja Pro zawiera sześć baz presetów (co łącznie daje osiem takich baz) oraz dwie bazy na nagrania użytkownika. Każdy krok może mieć swoje indywidualne brzmienie (+/- 12 kroków), więc każdy dźwięk można układać w melodię. Poza tym aplikacja zawiera 48 ekskluzywnych paczek dźwięków przygotowanych przez Borisa Blanka oraz piosenki i nagrania przygotowane przez najlepszych artystów z kręgu muzyki elektronicznej: Carla Craiga, Henrika Schwarza, The Orb, Trentemøllera, Booka Shade, Orbital, The The, Thomasa Fehlmanna, Charlesa Webstera, Håkana Lidbo i innych.

Przypominamy również, że kolejna polska edycja kultowego Electronic Beats Festival odbędzie się już 4 kwietnia w Warszawie. Więcej szczegółów niebawem!

Więcej informacji na stronie www.electronicbeats.net oraz www.t-mobile-music.pl/electronicbeats.