Tegoroczna edycja festiwalu rośnie o kolejną scenę! Secret Stage to miejsce, w którym podczas festiwalu zabrzmi szerokie spektrum brzmień klubowych – od dark disco przez minimal i tech house po dubstep. Jednocześnie program festiwalu rośnie o takie gwiazdy jak Skream i Âme, oraz najciekawszych przedstawicieli polskiej sceny, którą reprezentować będą Mihvu & Sonik, SAS oraz Weikum. Karnety i bilety na festiwal dostępne do nabycia na stronie festiwalnowamuzyka.pl.

Sekretna scena powraca na festiwal po kilku latach nieobecności. W przeszłości to właśnie tam odbył się pamiętny występ duetu HVOB oraz wybrzmiewały sety didżejskich znakomitości. Nie inaczej będzie tym razem, bo Secret Stage powraca w okolice strefy gastronomicznej, tworząc kolejną propozycję muzyczną dla festiwalowiczów spragnionych tanecznych brzmień. Oto pełny program Secret Stage podczas Tauron Nowa Muzyka Katowice 2024

Piątek 21 czerwcaSobota 22 czerwca
20:00-22:30Franca18:00-21:00Weikum
22:30-01:00Mimi Love21:00-00:00SAS
01:00-03:00Âme live00:00-03:00Mihvu & Sonik
03:00-06:00Robag Wruhme03:00-06-00Skream

Jednocześnie program festiwalu rośnie o 5 projektów. Wysoko energetyczne doznania parkietowe zapewni Skream, który nie dotarł na Tauron Nowa Muzyka Katowice 2022. Jego potężny set będzie gwoździem sobotniego programu Secret Stage. W pierwszej dekadzie lat .00 Londyńczyk zdobył trwałe miejsce w historii muzyki jako pionier dubstepu. Jednak zamiast spoczywać na laurach, przekierował uwagę na taneczne brzmienia disco, house i techno. Również w tej roli odnosi światowe sukcesy, pozostając jednym z najbardziej szanowanych didżejów muzyki elektronicznej. Z kolei w piątek główną gwiazdą będzie Âme. Twórcy takich hitów, jak „Rej”, „Balantine”, czy niezwykle popularnego remiksu utworu „Howling” Ry X to absolutna czołówka europejskiej sceny klubowej. Współzałożyciele bardzo cenionej wytwórni Innervisions słyną z konceptualnej i wyjątkowo emocjonującej muzyki, która zdefiniowała brzmienie europejskiego minimalu i tech house. Na festiwalu usłyszymy Âme w wydaniu live.

Oprócz gwiazd i wcześniej ogłoszonych artystów, na Secret Stage wystąpi kilku  najciekawszych polskich didżejów. Usłyszymy aż trzech przedstawicieli inicjatywy The Cat Club: Mihvu, Filip Sonik i SAS reprezentują stylistykę dark disco, czyli mroczne i dekadenckie brzmienia, w których hipnotyczne arpeggia i nostalgiczne pasaże syntezatorów dopełniają lubieżne wokale. To disco w nietypowym wydaniu, a ich pasję do muzyki dopełnia zamiłowanie do kreatywnego dekorowania przestrzeni w których grają.

Na Secret Stage zagra także tegoroczny zwycięzca plebiscytu Munoludy. WEIKUM został wybrany najlepszym didżejem house’owym w Polsce. Urodzony w Warszawie DJ i producent jest ściśle powiązany z takimi wytwórniami jak Circus Recordings, czy Glasgow Underground. To regularny gość takich miejsc jak: Sfinks700, Wisłoujście, Oczki, Smolna, Tama, Transformator, Piekło Nad Niebem, Prozak 2.0 czy Luzztro oraz takich festiwali, jak Sunrise Festival, Mayday, Audioriver. W Katowicach zabierze publiczność w długą podróż przez najlepsze brzmienia prog, deep i tech house.

Tym samym tegoroczny program festiwalu rośnie już do 45 projektów artystycznych, a wciąż nie jest to jeszcze koniec ogłoszeń. Już niebawem kolejni artyści dołączą do programu 19. edycji Tauron Nowa Muzyka Katowice. Między 20 a 24 czerwca 2024 roku Strefa Kultury w Katowicach ponownie będzie pulsować muzyką i przyciągnie tysiące gości. Niepowtarzalne emocje, zapadające w pamięć koncerty, wyjątkowi artyści i unikatowa lokalizacja – oto najkrótszy przepis na festiwal Tauron Nowa Muzyka Katowice. Warto odwiedzić go ponownie.

Sponsorem festiwalu jest Tauron Polska Energia. Współgospodarzem Miasto Katowice. Dofinansowano ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Narodowego Instytutu Muzyki i Tańca.

Tauron Nowa Muzyka Katowice 

20-23.06.2024

● Âme live ● Artificialice ● Bendik Giske ● Bicep present Chroma AV set ● 

● Chase & Status dj set ● Clark ● Daria ze Śląska ● Dasha Rush ● DJ Krush ●

● Elena Colombi ● Dorisburg ● DVS1 ● Evian Christ ● Franca ● Hector Oaks ●

● IAMDDB ● Immortal Onion x Michał Jan ● Milena Głowacka ● Jin Synth ●

● Kelly Moran ● Klawo ● KOKOKO! ● Kruder & Dorfmeister AV live ● Kury ●

● Leftfield ● Luigi Tozzi & Feral live ● Marcin Masecki „Boleros y más” ●

● Mihvu & Sonik ● Martin Kohlstedt ● Mimi Love ● Nabihah Iqbal ● 

● Nene Heroine ● Nihiloxica ● Nosowska ● Pachanga Boys ● Rat Kru ● 

● Red Axes ● Robag Wruhme ● Robert Henke presents CBM 8032 AV ● 

● Roisin Murphy ● SAS ● Skream ●

● Tuğçe Şenoğul feat. Wojciech Kucharczyk ● USO 9001 ● WEIKUM ●

● i wielu innych…●

Więcej na: http://festiwalnowamuzyka.pl