Ćwicz rytm z Camtronome – przedstawiamy najlepszy metronom

Chcesz dowiedzieć się, jaki jest najlepszy metronom? Przedstawiamy Camtronome – rewolucyjną aplikację-metronom, która ma szereg przydatnych funkcji i udogodnień.

Niezależnie od tego, czy grasz na gitarze, perkusji, pianinie, czy skrzypcach – ćwicząc na instrumencie, powinieneś trzymać rytm. Pomoże Ci w tym Camtronome – wielofunkcyjny metronom w formie aplikacji na telefon. Przeczytaj ten artykuł, aby lepiej poznać jego możliwości!

Metronom (niektórzy mówią na niego taktomierz) służy przede wszystkim do odliczania tempa (szybkości) za pomocą sygnałów dźwiękowych. Jest to ważne i pomocne narzędzie do nauki gry na dowolnym instrumencie, a także nagrywania muzyki. Oprócz ćwiczenia stabilności tempa można również używać metronomu do nauki skomplikowanych rytmów. Słowo „metronom” pochodzi od dwóch starożytnych greckich słów: metro i nomos. Dosłowne znaczenie metronomu jest zatem połączeniem słów „miara” i „prawo / zwyczaj”.

Wielofunkcyjny metronom – ćwicz rytm z Camtronome

Umiejętność utrzymywania stałego tempa jest niezwykle ważna dla każdego muzyka i zespołu.

Jeśli szukasz aplikacji dostępnej online, która pomoże Ci opanować tempo, rytm i metrum, Camtronome sprosta wszystkim Twoim oczekiwaniom i wymaganiom. Jest to wielofunkcyjny, prosty w obsłudze, a jednocześnie profesjonalny metronom, który sprawdzi się na próbach, w domu, w studiu nagrań, w szkole muzycznej, a także na koncercie. Aplikacja posiada również innowacyjną funkcję nagrywania wideo, która może być przydatna, jeśli chcesz śledzić swoje postępy.

Jak grać z Camtronome?

Korzystanie z Camtronome jest bardzo proste, jeśli chodzi o jego podstawową funkcjonalność. Dzięki funkcji „Tap Tempo” ustawienie rytmu (BPM) jest intuicyjne – wystarczy kilka dotknięć przycisku, a aplikacja sama wykryje wskazane tempo. Po wciśnięciu „play” zostanie uruchomiony klik metronomu (domyślnie w metrum 4/4) wraz z wizualizacją ustawionego rytmu w formie podświetlanych prostokątów (akcentów). Klikając te wskaźniki, w prosty sposób możesz zmienić dźwięk wybranego akcentu.

I już! Właśnie ustawiłeś swój metronom. Podstawowa obsługa Camtronome jest przyjemna, prosta i bardzo wygodna. Ten taktomierz jest doskonałym narzędziem zarówno dla profesjonalnych muzyków, jak i uczniów szkół muzycznych.

Użycie zaawansowanych funkcji (a tych Camtronome ma naprawdę sporo!) takich jak np. automatyczna zmiana metrum w trakcie grania, może wymagać nieco więcej wprawy, ale nawet z tym poradzi sobie każdy początkujący.

Camtronome – najlepszy metronom dla perkusistów i nie tylko!

Camtronome to pomocne narzędzie, które pomoże Ci oswoić się z graniem z różnymi prędkościami. Specjalny tryb ćwiczeń może automatycznie zwiększać tempo podczas Twoich wprawek lub prób, dzięki czemu będziesz mógł przetestować swoje umiejętności w każdym tempie. Ze względu na opcję zaprogramowania całych utworów, ten taktomierz jest wręcz idealny dla perkusistów. Z jego pomocą można zagrać cały koncert – wyraźne uderzenia poprowadzą Cię przez setlistę wszystkich utworów, a specjalny audio prompter podpowie zmieniającą się strukturę każdego kawałka. Dzięki temu nie tylko utrzymasz stałe bpm, a także nie pomylisz się ani razu!

Oczywiście aplikacja sprawdzi się także jako narzędzie dla gitarzystów, wokalistów, basistów, pianistów. Niezależnie od tego, na jakim instrumencie grasz, Camtronome zawsze jest bardzo pomocny. Program działa na wszystkich urządzeniach z systemem iOS 9.3 oraz Android 5.1 i nowszym.

Przechowywanie w chmurze, listy odtwarzania, wybór sampli dźwiękowych

Camtronome oferuje szeroką gamę różnych ustawień, które możesz dostosować do potrzeb swojej sesji treningowej. Możesz zmieniać rytm i tempo, wprowadzając dowolną wartość liczbową lub naciskając przycisk Tap Tempo. Poszczególne wartości nut można różnie zaakcentować w zależności od potrzeb. W aplikacji znaleźć można aż 47 sampli dźwiękowych, dzięki czemu metronom może brzmieć jak perkusja, przeszkadzajka lub po prostu odgrywać klasyczny „klik” i dzwoneczek. Zatem niezależnie od tego, czy grasz bluesa, muzykę klasyczną, czy też metal, z pewnością wybierzesz dźwięk metronomu, który będzie pasować do Twojego gatunku muzycznego oraz instrumentu.

Camtronome jest wyjątkowy ze względu na możliwość zaprogramowania własnego, złożonego metronomu, którego rytm i tempo zmienia się w czasie. Można tworzyć listy odtwarzania (dodając do nich także własną muzykę w plikach wav i mp3), organizując tym samym wszystkie utworzone przez siebie metronomy. Dostępna jest również funkcja Camtronome Cloud, która pozwala przechowywać wszystkie listy odtwarzania w jednym miejscu.

Camtronome vs inne aplikacje do ćwiczeń rytmu

Szukając aplikacji-metronomu w Google Play, z pewnością zaskoczy Cię mnogość opcji do wyboru. W sklepie znaleźć można wiele prostych i przydatnych metronomów, jednak Camtronome wyróżnia się dzięki swojej wielofunkcyjności oraz możliwości nagrywania video. Stylowy i uporządkowany interfejs (motyw dostępny w kolorze czarnym lub białym), prosta obsługa, a także atrakcyjna wizualizacja taktomierza to cechy Camtronome, które pozwolą każdemu muzykowi ćwiczyć w wygodny i skuteczny sposób.

Camtronome został stworzony z myślą o osobach, które potrzebują zaawansowanego, cyfrowego metronomu, w którym użytkownik może łatwo zmienić bpm. Jest odpowiedni zarówno dla muzyków czytających nuty, jak i dla tych, którzy dopiero rozpoczynają swoją przygodę z instrumentami. Co więcej, aplikacją można sterować za pomocą klawiatury Bluetooth lub USB. Camtronome jest zawsze pod ręką!

Zacznij ćwiczyć już dziś – pobierz Camtronome ze sklepu Google Play lub App Store. 

Wykresy, Bonusy, Osiągnięcia – rozpal swoją motywację do ćwiczeń rytmu!

Camtronome potrafi też zmotywować do regularnych ćwiczeń. W jaki sposób? Otóż jeśli trenujesz codziennie przez określoną ilość czasu, aplikacja nagrodzi Cię osiągnięciami oraz tzw. Camtronome Points! Ćwicząc systematycznie, otrzymasz także dodatkowy czas bez reklam! Ponadto, możesz śledzić swój postęp dzięki wykresom ćwiczeń, które z kolei można udostępnić w sieciach społecznościowych, takich jak Facebook czy Instagram.