DUB FX live tour 2016 oraz BRODKA Clashes Tour 2016

W czwartek, 6 października 2016 roku o godzinie 20:00, w ramach trasy koncertowej Live Tour, we wrocławskiej „Pralni” przy ulicy Krakowskiej 100 zagrał zespół DUB FX. Organizatorem wydarzenia był Illegalbreaks. Natomiast we wtorek 18 października 2016 roku o godzinie 20:00 odbył się w Narodowym Forum Muzyki przy Placu Wolności 1 we Wrocławiu koncert Moniki Brodki, jednej z najlepszych wokalistek młodego pokolenia. Wydarzenie to część trasy koncertowej BRODKA Clashes Tour, promującej najnowszą płytę piosenkarki pt.: „Clashes”. Organizatorem koncertu był Good Taste Production Sp. z o.o.

Europejska trasa koncertowa

DUB FX powrócił do Polski, z okazji jubileuszowej, 10. dorocznej Trasy Europejskiej. Organizowana była ona z okazji wydania i promocji najnowszego albumu „Thinking clear„, który ukazał się w sierpniu 2016 roku. Muzyk prezentuje na nim mieszankę stylów, dźwięków i klasyki.

Trasa obejmowała koncerty we Wrocławiu (https://pozwiedzane.pl/wroclaw/koncerty/), ale również w Krakowie, Poznaniu, Gdańsku i Warszawie. Podczas występów DUB FX będzie wspierany na scenie przez zespół grający na żywo, muzyczne połączenia reggae, hip-hopu, jungle i jazzu.

Kim jest DUB FX?

Świat muzyczny usłyszał o DUB FX w 2006 roku, kiedy ten uliczny performance wykorzystując jedynie swój głos i tzw. loop station, czyli urządzenie do zapętlania dźwięków, zaczął tworzyć muzykę.  Artysta tak naprawdę nazywa się Benjamin Stanford i urodził się 11 czerwca 1983 roku w St Kilda w Australii. Jest muzykiem ulicznym, który spełnia się w ciekawych formach performance.

Po 10 latach i nagraniu już sześciu płyt, artysta może pochwalić się dużym dorobkiem artystycznym. Dotychczas występował w ponad 40 krajach na całym świecie i wziął udział w festiwalach: Exit, Glastonbury, Coachella, Boomtown, Sziget i Szmabala. W swoich utworach porusza niejednokrotnie trudne tematy – społeczne, polityczne, a nawet duchowe. Pozytywnie inspiruje swoich fanów, a jakość muzyki granej przez niego na żywo jest unikalna.

Długo wyczekiwana płyta Moniki Brodki

Monika Brodka wystawiła na próbę cierpliwość swoich fanów, ale w końcu 18 października 2016 można było usłyszeć we Wrocławiu długo wyczekiwany materiał z jej płyty „Clashes„.

Płyta została wyprodukowana przez Grammy Noah Georgeson oraz perkusistkę Stellę Mozgawę. Utwory z albumu są pełne zmysłowości i metafizyki, głównie dzięki połączeniu dźwięku kościelnych organów z muzyką punkt rock. Fani na pewno docenią pełne głębi teksty piosenek Moniki Brodki, gdzie nie brakuje inspiracji miłosnymi uniesieniami, namiętnością, ale i otchłanią śmierci. Poszczególne piosenki z płyty „Clashes” są zaskakujące, ale wspólnie tworzą spójną całość, która może fascynować.

„Clashes” ukazało się na rynku muzycznym w Polsce już 13 maja 2016. Na płycie znalazło się 12 premierowych piosenek, a wśród nich singiel „Horses”, który wspiął się na sam szczyt listy przebojów Programu III Polskiego Radia. 3 czerwca 2016 miała miejsce ogólnoeuropejska premiera albumu.

Trasa koncertowa

Z okazji wydania najnowszej płyty Monika Brodka wyruszyła w trasę koncertową Clashes Tour, która obejmowała koncerty organizowane w niezwykłych, pięknych miejscach. Na scenie pojawiła się nie tylko ona i jej zespół – dołączyły do nich instrumenty dęte i smyczkowe, a na niektórych koncertach można było usłyszeć na żywo nawet organy.