Szykujcie się na jedną z ciekawszych polskich premier tej jesieni. Melrose, czyli Michał Strzelczyk, zapowiada swój debiutancki album i promuje go singlem „The Assemblance”. W utworze zaśpiewał Michał Maślak z Fair Weather Friend.

Melrose to projekt powołany do życia w 2018 roku przez poznaniaka Michała Strzelczyka. Sam o swojej muzyce mówi: eklektyczny kolaż jazzowych, rockowych i elektronicznych sampli, syntezatorów, pianina i smyczkowych instrumentów. Gatunkowo w okolicach break beatu, trip-hopu (!), leftfield i synthpop. 

Póki co do dyspozycji mam tylko jeden utwór, ale już on sam faktycznie wzbudził ciekawość i ochotę na więcej. „The Assemblance” zdecydowanie bliżej do synth popu. Słyszę w nim naleciałości klasycznego minimalizmu (intro utworu to przecież Steve Reich), który szybko wpada w nastrojową, emocjonalną elektronikę spod znaku tej berlińskiej, moderatowo-apparatowej. 

Utwór zapowiada album „The Night of… Act I”, na którym usłyszymy – oprócz Michała Maślaka – Joannę Fostiak (Fickle Vibe), Krzyśka Pożarowskiego (Paula i Karol), Karolinę Teernstrę (SoFlow), Anię Jurek (Nohono) i Macieja „Mustafę” Giżejewskiego (Skalpel). Płyta ukaże się pod koniec 2020 roku.