Prowadzenie fanpage – na co zwrócić uwagę?

Prowadzenie fanpage na Facebooku wymaga uwagi, nieustannego działania oraz profesjonalizmu. Jest to przestrzeń, która rządzi się swoimi prawami. Trzeba je jednak dokładnie poznać, aby w pełni wykorzystać oferowany przez nie potencjał. Jak to zrobić dobrze i skutecznie?

 Co daje fanpage na Facebooku?

Promocja online przyjmuje rozmaite formy. Można prowadzić bloga lub kanał na YouTube. Ciekawym pomysłem są szkolenia online prowadzone na przykład za pośrednictwem WebinarJam. Warto także wykorzystać social media a zwłaszcza prowadzenie fanpage na Facebooku. To przestrzeń w Internecie, która daje coraz większe możliwości dla nowoczesnego biznesu.

Do czego przydaje się strona firmowa na Facebooku? Przede wszystkim stanowi fenomenalne źródło informacji o firmie lub marce osobistej. Poza tym powoli uznaje się ją za jedną z najpraktyczniejszych i najszybszych form kontaktu wewnątrz przedsiębiorstwa, między pracownikami, ale także na linii pracownik-klient.

Dla wielu biznesów prowadzenie fanpage staje się także sposobem na pozyskiwanie nowych klientów. Proces ten jest rozłożony w czasie, pozwala jednak zbudować zaufanie oraz trwałe relacje z odbiorcami, którzy nie dość, że zaczynają sami kupować, to jeszcze stają się naturalnymi ambasadorami marki. Marketing szeptany stanowi fenomenalny sposób na promocję prostą, skuteczną i nienachalną.

Jak budować fanpage – praktyczne wskazówki

Prowadzenie fanpage musi być w pełni zaplanowane, aby przynosić oczekiwane rezultaty. Co zrobić, żeby strona firmowa na Facebooku generowała ruch na witrynę internetową, miała duże zasięgi oraz przyciągała rzesze fanów?

Jeśli chcemy, aby profil firmowy na Facebooku był ciekawy i wartościowy dla odbiorców, trzeba zadbać o wypełnienie go właściwą treścią. Nie można tego robić okazjonalnie i na chybił trafił. Działania trzeba zacząć od przygotowania dobrego planu oraz scenariusza publikacji.

Content na Facebooka trzeba dopasować do potrzeb odbiorców. Warto zatem przed rozpoczęciem prac nad treściami przeprowadzić dokładny research. Trzeba sprawdzić, kto jest głównym odbiorcą, jakich materiałów szuka, czym się kieruje oraz gdzie spędza czas. W ten sposób udaje się stworzyć wartościowe treści, przyciągające ruch oraz zaangażowanych odbiorców, pośród których na pewno znajdą się także nowi klienci.

Treści powinny być urozmaicane. Same teksty to za mało. Oprócz nich warto publikować zdjęcia, materiały video lub linki, na przykład do webinarium prowadzonego za pośrednictwem WebinarJam. Dostarczajmy treści ciekawe, przyciągające uwagę i istotne z punktu widzenia odbiorców. To prosta droga zbudowania solidnej i aktywnej społeczności.

Nie tylko ruch organiczny na Facebooku

Warto również pamiętać o tym, że ruch organiczny, choć niezmiernie ważny, często może nie zapewnić optymalnych rezultatów, zwłaszcza przy nieustannym ograniczaniu zasięgów przez Facebooka.

Co można zatem zrobić? Skutecznym rozwiązaniem są płatne kampanie reklamowe na Facebooku. To dzięki nim przyciąga się na fanpage nowe osoby, zainteresowane tematyką i branżą, którą reprezentujemy.

***

Budowanie fanpage’a to nie działanie jednorazowe, a wieloetapowa praca na pełen etat. Wymaga uwagi oraz nieustannego dopracowywania treści. Przy jego pomocy można osiągnąć wiele, trzeba jednak dobrze się do tego przygotować i wykazać się profesjonalizmem w każdym calu.

materiał partnerski