MIN t wreszcie wydaje

Wreszcie jest – ostatecznie nakładem wrocławskiej wytwórni Regime Brigade pojawił się długogrający album młodej wokalistki i producentki Martyny Kubicz pt. Assemblage. Zawartość materiału to efekt jej sumiennej pracy na przestrzeni dwóch ostatnich lat.

Z końcem listopada otrzymujemy nową, wielotwarzową pozycję dla dorobku polskiej sceny alternatywnej. Neo-soulowy kolaż MIN t mieści w sobie energię żywego instrumentarium mieszającego się z elektroniką. Słuchając albumu traficie na wiele barw – od żywych i nasyconych, po te blednące czy chłodniejsze. Przekrój brzmieniowy można było usłyszeć już w singlach promujących płytę, czyli Motion i Missing the Air. Od przepastnej, future funkowej aranżacji – artystka przeskakuje w industrialne i przepełnione niepokojem przestrzenie kompozycyjne.

Odważne eksperymenty MIN t mają miejsce w każdym z dwunastu utworów, co czyni materiał szczególnym i wymagającym. Taneczny groove momentami ustępuje miejsca hipnotyzującemu downtempo, by znów przekształcić się w hałaśliwą, gitarową paradę, której wtórują rozbudowane sekcje perkusyjne. Wrocławianka (studiująca aktualnie na jednej z berlińskich szkół muzycznych) próbuje nowych rozwiązań wykorzystując umiejętności techniczne także w warstwie wokalnej, bawiąc się tempem i śpiewając, a nawet rapując.

Konceptualną formułę zauważymy również po stronie wizualnej wydawnictwa. Autorką okładki jest Dorota Kaczmarek, a o oprawę graficzną dzieła zadbała Katarzyna Balicka. Zdjęcia (znajdziemy je między innymi w dołączonej do albumu książeczce) wykonał Andrzej Sieńkowski. Jak brzmi materiał na żywo będziemy mieli okazję się przekonać jeszcze w tym roku w ramach pierwszej części trasy koncertowej. MIN t usłyszymy m.in. we Wrocławiu, Hamburgu, Szczecinie, Poznaniu czy Krakowie. Album jest już dostępny w sklepach muzycznych i serwisach streamingowych w formacie mp3. Nośnik fizyczny można zamawiać przez kanał wytwórni na Bandcamp i w sieci Empik.com oraz innych punktach sprzedaży internetowej. Szczegóły znajdziecie na fanpage’u.

1. Icarus
2. Down / On
3. Motion (Alternative Version)
4. Her Story
5. Blues Keeps Crooning
6. Bad Energy Sunflower
7. Missing The Air
8. Mousetrap
9. Gates
10. Part Of Me
11. One Two Free Fall
12. Bonus Track: Motion

ASSEMBLAGE TOUR (część pierwsza)
19.11 Warszawa
24.11 Wrocław
29.11 Hamburg
08.12 Zielona Góra
14,12 Szczecin
15.12 Leszno
16.12 Poznań
29.12 Kraków

alt pop, chillout, elektronika, mint, pop, regime brigade, wokal