Wiosenny Instytut ujawnił nazwiska kolejnych wykonawców, jacy pojawią się na scenie. Tym razem to polscy wykonawcy: DEAS, Anja Kraft, Concept of Thrill i Terstin. 

Przypomnijmy, że kolejna edycja Instytutu już 13 maja. Więcej informacji znajdziecie pod tym linkiem: http://80bpm.net/2017/03/richie-hawtin-instytucie/

HIGHEST VOLTAGE HALL

22:00 – 23:30 Terstin

Terstin to zdeklarowany fan mrocznych dźwięków, który w swoich miksach nie boi się uciekać do hipnotyzującego i nie do końca tanecznego brzmienia. Staranna selekcja i podążanie nie utartymi szlakami pozwoliły mu zaistnieć w wielu topowych miejscach sceny elektronicznej. Styl wyrabiał na holenderskich parkietach, a obecnie mieszka w Polsce, gdzie odpowiedzalny jest za projekt Revive.

FB: facebook.com/terstin SC: soundcloud.com/terstin

23:30 – 01:00 Deas

Karol Mozgawa, znany jako DEAS, to jedna z najbardziej wyrazistych postaci na scenie
polskiej muzyki elektronicznej ostatnich lat.Urodzony w Grecji, mieszkający w Krakowie, DEAS wychował się w domu, w którym muzyka nie odgrywała ważniejszej roli. Samoistnie jako nastolatek zetknął się z muzyką trip hop i takimi zespołami jak Portishead czy Massive Attack. Eksplorując muzykę napotyka na twórczość producentów sceny elektronicznej – artyści tacy jak Dubfire, Plastikman, Lutzenkirchen, Sebastien Leger, a w późniejszym okresie Robert Hood, Kevin Saunderson czy Anthony Rother na stale zmieniają jego sposób postrzegania rzeczywistości. W młodym człowieku, zauroczonym muzyką, rodzi się zainteresowanie kulturą klubową i djingiem. W niedługim czasie zaczyna grać w klubach i interesować się naturą muzyki – czym jest dźwięk, jak powstaje. Analizując nagrania, styka się z produkcją muzyczną i zaczyna się rozwijać w tym kierunku.

Deas to artysta nie poddający się stereotypom. Nie boi się myśleć inaczej, a celem jego pracy jest ciągły rozwój. Ściśle skoncentrowany na obranej drodze kariery stworzył dorobek wydawniczy w tak prestiżowych labelach jak należący do Kevina Saundersona KMS Records, czy brytyjski BUSH Records (gdzie wydawali Joey Beltram, Felix DaHauscat, Dave
Clarke), jak i Baroque Rec., Deeperfect, Monique Musique czy Proton. Ma za sobą występy w klubach w całej Polsce, a także za granicą: we Włoszech, Czechach,

Gruzji, Wielkiej Brytanii. Występował na najważniejszych polskich eventach: Audioriver, Electrocity, Mayday Polska, Silesia In Love. Poza pracą nad własnymi nagraniami, które były remiksowane przez takich artystów jak Pig&Dan, Harvey McKay, czy Martin Eyerer, sam też remiksuje innych artystów wśród których wymienić można Carla Coxa czy Christiana Cambasa.
W 2016 r. wydał swój pierwszy album Community LP dla Bush Records, który zebrał pozytywne recenzje od wielu artystów (Paul Ritch, Pierre Deutschmann, Drumcomplex, Len Faki i wielu innych). Za swój dorobek został doceniony w jednym z największych rankingów polskiej sceny elektronicznej – Munoludy 2015, gdzie znalazł się w czołówce jako producent roku oraz autor podcastu roku. Właściciel studia Secret Room, gdzie na co dzień tworzy swoje nagrania, miksuje swoją muzykę, jak i innych artystów. Od 2012 związany z krakowskim klubem Prozak 2.0 autor audycji radiowej „Secret Room” w di.fm.

FB: facebook.com/deasdj SC: soundcloud.com/deasdj

HIGH VOLTAGE HALL

22:00 – 23:30 Anja Kraft

Doskonała selekcja i niespotykane wyczucie – tak w skrócie można określić muzyczne wcielenie Anji Kraft. Lubi zaskakiwać mrocznymi, hipnotycznymi dźwiękami, zawsze perfekcyjnie budując napięcie przez cały mix. Odwaga i bezkompromisowość – młoda djka ucieka od trendów i utartych schematów, pokazując publiczności wyłącznie własną, oryginalną wizję muzyki elektronicznej.

FB: https://www.facebook.com/anja.kraft SC: https://soundcloud.com/anja-kraft

04:30 – 06:00 Concept Of Thrill

Artysta z rostera Urbanum to jedna z najbardziej charakterystycznych postaci na naszej scenie. Każda jego produkcja, nie ważne czy odnosi się do plemiennej motoryki czy ocieka futuryzmem, w pewien sposób nagina klasyczne granice techno. Swoje nagrania wydane dla Sonntag Morgen., Circular Limited, Lost In Ether rec. czy Cenopath records prezentował zarówno live jak i w dj setach w całej Polsce, a także m.in. w berlińskim Tresorze, czy gruzińskim Khidi. W tym roku Concept Of Thrill dołączył do eventowego projektu Playground, oraz wystartował z nowym labelem – DRVMS LTD. Jeśli chodzi o producencką stronę Concepta, jego nowy materiał trafił niedawno do katalogów takich wytwórni jak WARØK, Lunar Limited, Indusxtriall Records, Kindcrime Rec, czy Evod. Do tej pory Paweł zapewnił sobie również serię znakomitych podcastów, między innymi dla Monument, Oecus czy PoleGroup.

FB: facebook.com/conceptofthrill.music

SC: soundcloud.com/conceptofthrill