Marcel Dettmann i gwiazdozbiór techno w Instytucie Energetyki

Jeżeli wydaje Ci się, że umiejętność władania piorunami w historii naszego świata posiadał tylko grecki bóg Zeus to jesteś w wielkim błędzie, bo istnieje pewien ośrodek badawczy w Warszawie, który opanował to do perfekcji. Ośrodek ten nazywa się Instytut Energetyki.

Instytut Energetyki
Instytut Energetyki

Jego naukowa historia sięga lat 50 XX wieku, kiedy to uchwałą Rady Ministrów zostały powołane do życia laboratoria, zajmujące się badaniem przesyłu energii, zaś jego aktywna działalność trwa do dzisiaj. Dlaczego zatem warszawski Instytut jest tak wyjątkowy, jeśli nie dlatego, że jest jedynym z trzech takich ośrodków badawczych w Europie? Z bardzo prostej przyczyny, gdyż dwa razy w ciągu roku ta placówka naukowa, znajdująca się przy ulicy Mory 8 spełnia jeszcze inną rolę – możliwe, że najważniejszą, a już na pewno najistotniejszą z Waszego punktu widzenia – staje się centralnym ośrodkiem muzyki techno, a to za sprawą legendarnego cyklu imprez Instytut, który w swojej historii gościł takie tuzy jak: Luke Slater, The Advent, Len Faki, a teraz przyszedł czas na kolejnych z kalejdoskopu gwiazd tego gatunku: Marcel Dettmann & Chris Liebing, którzy wystąpią już 30 września na kolejnej z imprez, firmowanych marką Instytutu.

ARTISTS:

MAINFLOOR:
Chris Liebing
MARCEL DETTMANN
Phlegethon LIVE
Dtekk
Vacos

ELECTRONIC BEATS STAGE:
Michael Mayer
Stimming LIVE
wants
Seb & Rodrigezz

30.09.2016
START: 21:00

BIOGRAFIE ARTYSTÓW:

CHRIS LIEBING:

Próżno szukać bardziej rozpoznawalnego producenta i DJ’a na światowej scenie muzyki techno. W aktualnym wydaniu „Słownika języka polskiego” nazwisko Liebing widnieć powinno jako synonim tego też gatunku. Muzyczną przygodę rozpoczął z przytupem w 1996 roku, kiedy to na nogi stawiał swoją pierwszą muzyczną wytwórnię Audio i w ramach tego przedsięwzięcia nawiązał współpracę z Undercover Music Group Germany. Później przyjdzie rok 1999 i słynne hasło: „Create Learn Realize” i jesteśmy przekonani, że nazwa tej topowej wytwórni dla której dzisiaj wydają takie tuzy jak: Marco Carola, Ben Sims, Adam Beyer czy Speedy J, z którym Chris współtworzy duet Collabs3000 jest najlepszym określeniem tego w jaki sposób Liebing podążą swoją muzyczną ścieżką. W 2001 roku nagrodzony statuetką German Dance Award w kategorii „Bester Produzent“, ale to 30 września w legendarnym Instytucie będzie miał okazję zawalczyć o najcenniejsze trofeum, czyli Wasze serca i dusze. Swoją muzykę określa jako „mroczną, ciemną z ciężkim basem”, zaś My, nie widzimy przeszkód, aby całe nasze życie wypełnił podobny mrok i ciężki bas.

MARCEL DETTMANN:

Dzisiaj klub Berghain jest tym dla światowej techno-turystyki, czym dla muzułmanów jest pielgrzymka do Mekki, a mianowicie miejscem szczególnym, do którego nie tyle, co wypada zajrzeć, a należy m.in z bardzo prostej przyczyny, gdyż ten berliński klub w swoim katalogu pod nazwą „Rezydenci” posiada takich gigantów współczesnej muzyki techno jak nasz, zbliżający się gość: MARCEL DETTMANN. W Polsce widziany ostatni raz ubiegłego roku, gdy w parze z Ben Klock czarowali publikę w ramach Audioriver Festival. Jak wspaniały był to występ wiedzą tylko Ci, którzy zdecydowali mu się towarzyszyć na płockiej plaży. DJ, producent z bardzo pokaźnym dorobkiem producenckim na koncie m.in w kooperacji z Luke Slater czy Tommy Four Seven. Jest rezydentem Berghain od momentu jego powstania w 1998 roku, zaś od 2006 sprawnie, kieruje poczynaniami swojej wytwórni Marcel Dettmann Records. Klubowiczu/klubowiczko do Ciebie ten apel, że, jeśli chcesz zanurzyć się w prawdziwym brzmieniu muzyki techno to niepotrzebny wcale Ci bilet relacji Warszawa – Berlin, a jedynie bilet na nadchodzący Instytut.

LOCAL SUPPORT:

Polską scenę muzyki techno podczas najbliższego Instytutu 30 września reprezentować będą:
– organizator białostockiego Up To Date Festival, współzałożyciel wytwórni Technosoul: Dtekk aka „Pan w kitce”
– Vacos – prowadzący sopocki klub Sfinks700, który po niezwykle udanym występie w ramach Audioriver Festival na scenie Cities Tent jest spragniony nowych wrażeń.
– debiutancki projekt, ale już wcale nie takich debiutantów, gdyż pod enigmatyczną nazwą Phlegethon LIVE kryje się dwóch DJ’ów oraz producentów: Sept oraz niezwykle utalentowany Michal Jablonski, który na swoim koncie ma już występ w legendarnym Tresorze.

instytut energetyki, Marcel Dettmann, techno