Jeśli macie ochotę na popołudnie z klasycznymi brzmieniami, samplingiem, instrumentalnymi kompozycjami oscylującymi wokół abstrakcyjnego hip-hopu i nujazzu, takimi, które chcielibyście mieć na winylu – idą do was Liście.

Liście, fot. Tomasz Porębski
Liście, fot. Tomasz Porębski

LIŚCIE to Lulek i Magierski – producenci. Ich najnowszy album stanowi połączenie akustycznych brzmień z elektroniką oraz samplami. Materiał składa się z dziewięciu instrumentalnych kompozycji. Pierwsza płyta tego duetu to album „2071”, wydany w 2000 roku, na którym prezentowali wrocławską scenę hip-hop. Materiał sygnowany jako Liście został wydany na płycie winylowej nakładem Queen Size Records w ilości 250 egzemplarzy. Jest także dostępny w formacie cyfrowym.

„Spotkaliśmy się w nowych okolicznościach, z nowymi pomysłami. Utwory powstawały spontanicznie i bez zbędnych napięć. Jedyną motywacją była czysta old schoolowa zajawka, chęć stworzenia czegoś z niczego bez zastanawiania się nad rynkowym kontekstem. Dlatego stylistyka tej płyty nie jest odpowiedzią na popularne obecnie trendy, a raczej miejscem, w którym nasze spotkanie muzyczne ze względu na odpowiednio wysoki rezonans było możliwe” – czytamy na stronie Lulka.

Wydawnictwa szukajcie na tej stronie: http://www.pshop.queensizerecords.com/produkt/lulek-magierski-liscie-lp/