St Germain powraca! Dwadzieścia lat po debiutanckim albumie Boulevard, piętnaście po multi-platynowym krążku Tourist (ponad 3 miliony sprzedanych egzemplarzy) i po ogólnoświatowej trasie koncertowej, Ludovic Nabarre, alias St Germain, ponownie wszedł do studia nagrań. Darzony wielkim szacunkiem i poważaniem w świecie muzyki elektronicznej, pionier „French Touch” oraz kreator inteligentnego, zmysłowego i oryginalnego deep house’u.

St Germain, fot. materiały promocyjne
St Germain, fot. materiały promocyjne

St Germain zawsze się wyróżniał. Jego doskonałość opiera się na subtelnej, acz złożonej mieszance przeróżnych instrumentów, autentycznych źródeł i nowoczesnych wpływów, ukazującą jego miłość do blues’a, jazz’u i czarnej muzyki różnego rodzaju, z hipnotycznymi powtórzeniami i elegancko wplątanym wokalem. Chyba nikt nie może zapomnieć tak znanych utworów, jak Alabama Blues czy Rose Rouge, hitów, które były grane na całym świecie… nawet podczas koncertów Rolling Stonesów!

Najnowszy album St Germain jest kolorową i wyjątkową muzyczną wyprawą. Na krążku, nagranym z udziałem afrykańskich muzyków, usłyszeć możemy tradycyjne malijskie instrumenty, tak jak kora, balafon czy ngoni, które dzięki sekretnej formule znanej wyłącznie St Germain, łączą się idealnie z gitarami elektrycznymi, pianinami i saksofonami, tworząc jedna, wspaniałą całość.

Pierwszym singlem z nowego albumu jest „Real Blues”. Przywołujący na myśl lato, słońce i wakacje utwór, splata w sobie legendarny głos Lightnin’ Hopkins z dzikimi beatami, mocnymi bębnami i szaloną perkusją.

St Germain zagra koncert 5 listopada w warszawskiej Stodole.

BILETY:

Przedsprzedaż – 110 pln (płyta) i 140 pln (balkon);
W dniu koncertu – 120 pln (płyta) i 150 pln (balkon)
do kupienia w kasie Klubu Stodoła (Warszawa ul. Batorego 10)
Sprzedaż internetowa: www.stodola.pl, www.eventim.pl, www.ebilet.pl, www.ticketpro.pl