Klubowe brzmienia Tosca

Nowa płyta duetu Richarda Dorfmeistera i Ruperta Hubera, czyli duetu Tosca, już niedługo pojawi się na sklepowych półkach. 6 października w nasze ręce trafi „Outta Here”, która ma być materiałem zupełnie innym od tego, do czego Tosca nas przyzwyczaili.

Tosca "Outta Here"
Tosca „Outta Here”

Po raz pierwszy w historii wiedeński duet do współpracy zaprosił wokalistów – wśród współpracowników Dorfmeistera i Hubera znajdziemy nazwiska Earla Zingera i Cath Coffey, którzy – jak podają wydawcy płyty, wytwórnia !K7 – wnieśli sporo energii do całego procesu produkcji. „Tytuł albumu obrazuje zmiany w energetyce i dynamice naszej muzyki” – mówi Huber – „Nowe piosenki są znacznie bardziej nastawione na bit” – dodaje.

„To była naturalna ewolucja” – mówił też Dorfmeister – „Ponieważ pracowaliśmy bardzo szybko, w związku z tym utwory stały się automatycznie bardziej energiczne i upbeatowe”. To, co inspirowało twórców „Outta Here” znajdziemy w przygotowanym przez Tosca miksie inspiracji – mocno klubowym i tanecznym secie, który wprowadzi was w klimat płyty.

!K7, elektronika, klubowa, Tosca, trip-hop, wiedeń