Imogen Heap – nowy bardzo specjalny album

Imogen Heap zapowiedziała wydanie boxu z tworzonymi przez dwa lata singlami – sto unikatowych egzemplarzy z zaproszeniami do domu artystki rozeszło się wciągu kilku godzin. Chociaż z reguły nadużywamy często określeń „wyjątkowy”,”specjalny” „ekskluzywny”, w przypadku albumu „Sparks”, te przymiotniki są jak najbardziej trafne. 

Przez dwa lata Imogen Heap co kilka miesięcy prezentowała nam kolejną swoją „Heapsong”. Każdy z utworów posiada swoją niepowtarzalną historię i wiąże się z sesjami online z fanami Imogen. Do każdej z kompozycji, Imogen Heap kręciła też teledysk przedstawiający świat z utworu. Jednym z bardziej imponujących projektów, było „Xizi She Knows”,dla którego Imogen pojechała do Chin, gdzie w ciągu 24 godzin powstał teledysk poświęcony życiu jednego z chińskich miast.

Były też bardziej artystyczne projekty, angażujące bogatą wyobraźnię i zdolności reżyserskie artystki – ponad dwa lata temu zachwycił nas utwór „Propeller Seed”.

Po długim czasie, Imogen w końcu zapowiedziała wydanie całości. Jak tłumaczy artystka, ujęcie wszystkich projektów w jeden tradycyjny album byłoby niemożliwe, dlatego po raz pierwszy w swojej karierze stworzyła box-set zawierający:
12 płyt DVD z wysokiej jakości teledyskami i materiałami dodatkowymi
płytę CD ze wszystkimi piosenkami
płytę DVD z materiałami z tworzenia całego setu i wszystkimi teledyskami
dwa winyle 10″
książeczka dokumentująca tworzenie box-setu
120-stronicowa książka ze zdjęciami autorstwa Imogen Heap
52 karty grające
„złoty bilet” pozwalający na wejście na jeden z soundchecków Imogen i osobisty uścisk artystki.

Pudełko,czyli album „Sparks” jest w całości białe, gdyż każdy z nabywców musi przesłać odcisk swojej stopy, który będzie stanowił unikatową okładkę wydawnictwa. „Chcę, abyśmy razem przeszli przez życie” – tłumaczy Imogen w swojej filmowej zapowiedzi wydawnictwa:

„Sparks” ukaże się w limitowanej ilości 2500 sztuk, z czego 100 ze specjalnymi zaproszeniami na imprezę w domu Imogen już się rozeszło.

Oficjalna premiera setu planowana jest na marzec 2014 roku, cena całego pudełka to – bagatela – ok. 300 dolarów. Wszystko wskazuje jednak na to, że do wiosny pudełka rozejdą się do fanów i Imogen będzie musiała wydać zwykłe CD dla reszty…

Imogen Heap miksująca album „Sparks”, fot. kadr z zapowiedzi Youtube

alternative, electronic music, Imogen Heap, pop