Tricky, jedna trzecia „Świętej Trójcy Trip-Hopu”, ostatnio trochę zniknął nam z pola widzenia, a właściwie słyszenia. W Polsce wystąpił podczas Dni Województwa Śląskiego obok Lamb, potem uświetnił trójmiejskie Cudawianki. Jeżeli chodzi jednak o nowy materiał – zapowiedź współpracy z wrocławskim Sinusoidal była ostatnią informacją. Teraz Tricky wziął się za remiksy.

Ostatnią płytą Tricky’ego było „Mixed Race” z 2010 roku, o którym sam Adrian Thaw mówił: „Nie potrafię grać gangsta rapu. Nie byłbym wówczas sobą. Nie potrafię gadać jak zły chłopak, bo nim nie jestem. Ale swoje widziałem i dlatego „Mixed Race” to gangsterski album. Intensywny, uliczny, miejski, mroczny. Niemal jak film”.

Singlami z płyty, Tricky bawił się jeszcze do lipca 2011 roku – wtedy ukazała się EP-ka z remiksami i wersją studyjną „Time to Dance”.  Tricky chyba polubił remiksowanie, bo w ostatnich tygodniach, to właśnie na tej działalności się skupił.

Pod koniec sierpnia swoją premierę miał nowy utwór rapera Zabra Katz – do remiksu „Ima Read” artysta zaprosił Tricky’ego i Gangsta Boo.

IMA READ (GANGSTA BOO x TRICKY) by ZEBRA KATZ

Dwa dni temu indie rockowe The Antlers zaprezentował remiks Tricky’ego utworu „Crest”. Jak legenda eksperymentalnej elektroniki i trip-hopu podeszła do zadania – posłuchajcie sami:

The Antlers – Crest (Tricky Remix) by FACT magazine