Kolejna odsłona krakowskiej imprezy Dubstep Ahead już niedługo, bo 18 sierpnia. Tym razem pod Wawelem, w nowym miejscu – Centrum Wspinaczkowym „Parbat” – zagra przedstawiciel manchesterskiego dubstepu – Biome.

Biome

Pochodzący z Manchesteru Biome był do niedawna zdecydowanie niedocenianym mistrzem dubplate’ów, dostarczającym brytyjskim dj’om ciężkiej amunicji mogącej obrócić w pył każdy dancefloor. Teraz świat doskonale zna już możliwości jego studia. Mieszanka ciężkiego basu i minimalizmu ma w jego przypadku solidną podporę w postaci jednej z najdokładniejszych metod produkcji muzycznej na scenie. Biome tworzy techniczne, powykręcane dźwięki, brzmiące jak ścieżka dźwiękowa rodem z najmroczniejszego horroru, którego nigdy nie widzieliście.

Rok 2011 był dla niego bardzo intensywny, wyprodukował jedne z największych hitów na scenie dubstepowej: ‘Propaganda’ oraz remix utworu Kryptic Minds, ‘Hybrid’, który znalazł się na trzecim miejscu w plebiscycie Dubstep Forum Awards. Jego utwór ‘Space’ wydany dla wytwórni Black Box wyprzedał się w kilka dni a wiele świetnych produkcji dopiero trafia na sklepowe półki. Jego produkcje są bez przerwy wychwalane prze takie nazwiska jak: Mala, Youngsta czy Kryptic Minds.

[yframe url=’http://www.youtube.com/watch?v=_x-KjqB74xY’]

W lipcu 2012 ukazała się jego płyta dla polskiego labelu New Moon Recordings zawierająca utwory Shadows oraz Juganu z gościnnym udziałem Thelem’a. Wydawnictwo jeszcze przed wydaniem zaczęło zbierać bardzo pochlebne opinie na całym świecie.

18.08.2012, Centrum Wspinaczkowe „Parbat” Romanowicza 6A
Start: 22.00
Wstęp: 15pln

Grają:
BIOME /Black Box / Osiris Music / New Moon (UK)
MACK / New Moon / Mash-Up (Gdańsk)
DUBSEED / Dubstep Ahead!, Dub Temple (Kraków)
DUB THERAPIST / Natural Unite (Kraków)
KPK / Tauzen Selectaz (Kraków)
Powered by Dubseed SS 21kW