Pierwsze gwiazdy Free Form Festival

Włoscy reprezentanci electro house i dance punka Bloddy Bettroots oraz Little Boots – electropopowa, brytyjska wokalistka i multiinstrumentalistka (po raz pierwszy w Polsce) to pierwsze ogłoszone gwiazdy 8. edycji Free Form Festival.

Bloddy Beetrots, fot. materiały organizatora

Impreza odbędzie się 12 i 13 października w warszawskim Soho Factory.

Artyści:

Bloody Beetroots dj set / Ita
Włoski duet grający elektro house i dance punk. Tworzą go – producent didżej Tommy Tea i Bobby Rifo, a od 2010 roku także Edward Grinch. W 2008 roku nagrali dwie EP-ki – Cornelius, która trafiła na listę najchętniej pobieranych płyt za pośrednictwem iTunes – Top 100, oraz drugą zatytułowaną Rombo. W 2008 roku, Steve Aoki zaproponował im wspólną trasę po USA. Ich piosenka Butter trafiła na ścieżkę dźwiękową gry FIFA 09, a Mac Mac została wykorzystana w grze NBA 2009. W marcu następnego roku ukazała się natomiast ich wspólna mini płyta Warp. W sierpniu 2009 roku ukazał się ich pierwszy album Romborama, a pod koniec roku dostępna była kolejna EP-ka Christmas Vendetta …Spares Of Romborama. Podczas trasy koncertowej w 2010 roku zatytułowanej The Bloody Beetroots Death Crew 77 muzycy przedstawili nowego członka ekipy, którym został wspomagający ich podczas występów perkusista Edward Grinch. Obecnie na trasach towarzyszy im nowy perkusista – Battle. Charakterystycznym znakiem duetu są noszone przez nich na scenie czarne maski Venoma, postaci z komiksów Marvela.

Little Boots live / UK
Little Boots to tak naprawdę Brytyjka Victoria Hasketh. Zajmuje się tworzeniem muzyki elektronicznej. Jest wokalistką i gra na syntezatorach. Jej pseudonim artystyczny pochodzi z filmu Caligula. Znajomy nazwał ją „little boots” (Caligula oznacza po włosku „małe buty”, czyli „little boots”) po obejrzeniu go. Victorię inspiruje David Bowie, Gary Numan i Kylie Minogue. Victoria brała udział w brytyjskiej wersji programu „Idol”, ale odpadła w trzeciej rundzie. Miała wówczas 18 lat. Następnie założyła trio jazzowe, koncertowała z big bandem w całej Europie, aby w końcu założyć grupę tworzącą taneczny pop. Formacja nazywa się Dead Disco.

Ma na koncie współprace z zespołem elektropop Hot Chip. W grudniu 2008 roku ukazał się jej debiutancki album, który wyprodukował Greg Kurstin. Jej pierwszy singiel pt. Stuck On Repeat ukazał się w marcu 2008 roku. Kolejny został wydany w sierpniu 2008 roku pod nazwą Meddle. W styczniu 2009 roku otrzymała nagrodę BBC Sound of 2009. Na jesieni ukaże się drugi album artystki, który w całości zaprezentuje na FreeFormFestival! Będzie to jej pierwszy występ w Polsce!

bloddy beetrots, electro, free form festival, little boots, pop