Plakat imprezy

19 maja w ramach podsumowania festiwalu OUTERSPACES w znajdującej się w sercu Poznania Nowej Gazowni odbędzie się wydarzenie muzyczne, mające na celu pobudzić do życia skostniałą tkankę miejską. Tego dnia, za sprawą nietuzinkowych artystów, potężnego sound systemu i zjawiskowych wizualizacji w Poznaniu będzie można poczuć klimat podziemnych imprez Londynu czy Berlina.

Niemiecką scenę reprezentować będzie tajemniczy Anstam, konceptualny artysta związany z założonym przez Modeselektor wydawnictwem Fifty Weapons. Znany jest ze swoich ekskluzywnych produkcji będących synergią mrocznego dubstepu, połamanej rytmiki rodem z IDM i technicznego brzmienia przywodzącego na myśl Basic Chanel. O samym artyście wiadomo niewiele, jednak jego twórczość mówi sama za siebie. Po entuzjastycznie przyjętych występach na największych światowych festiwalach szeroko pojętej muzyki elektronicznej przyszedł czas na Polskę.

Towarzyszyć mu będą wschodzące gwiazdy nowej fali dubstepu: Biome i Content, którzy pomimo wyraźnie słyszalnych klasycznych inspiracji, nadają powiew świeżości brytyjskiej muzyce basowej. Ich produkcje, określane mianem „forward thinking bass music” grane są na falach legendarnego RINSE FM, a na imprezach promują je tacy artyści jak: Youngsta, Distance czy J:Kenzo.

Lokalne wsparcie zapewnią Fallout, reprezentujący kolektyw Ictus.pl producent, który pomimo młodego wieku znany jest z dojrzałych kompozycji i perfekcyjnego brzmienia oraz Grabadub, dj i promotor, odpowiedzialny za cykl „New Bass Order”członek Dubside, jeden z pionierów polskiej sceny dubstepowej.

Dzięki ustawionemu specjalnie na tę okazję nagłośnieniu, tej nocy nie tylko usłyszysz muzykę, ale fizycznie poczujesz jak przestrzeń zapełnia się niskimi częstotliwościami, a wizualizacje wszechstronnego Kabauy dopełnią całości wprawiając publikę w hipnotyczny trans. Imprezę poprzedzą darmowe warsztaty audiowizualne, gdzie każdy zainteresowany będzie mógł pod okiem profesjonalnych wykładowców poznać tajniki sztuki VJskiej i współczesne techniki produkcji muzyki oraz zobaczyć „z czym to się je”.

19 maja 2012
Nowa Gazownia, Poznań