Hundreds dziś w Krakowie

Hundreds

Już dziś w Krakowie, w klubie Rozrywki Trzy, odbędzie się ostatni z czterech polskich koncertów Hundreds – electro-popowego odkrycia.

Po zeszłorocznym debiucie płytowym i wyprzedanej trasie promującej wydawnictwo, a także po występach na takich festiwalach jak Iceland Airwaves, SXSW czy Eurosonic, Hundreds wyruszają w kolejną europejską trasę i odwiedzą Polskę po raz pierwszy. Muzyka tego niemieckiego rodzeństwa czerpie ze zdobyczy rodzimej sceny elektronicznej – na czele z gatunkiem techno. Ich dźwięki tworzą krajobraz intymnych ballad, przywodzących na myśl dokonania amerykańskiego zespołu Low. To właśnie piosenki są sercem i duszą tego zespołu.

Towarzysząca im elektronika, w wielu momentach koronkowa i wysmakowana, jest kapryśna, pełna nieoczekiwanych rozwiązań, podporządkowana emocjom i nastrojom. Pewnie z tego względu nazywani są często romantyczniejszą wersją The Knife.

Hipnotyzujące koncerty duetu, z perfekcyjnie dopasowanym oświetleniem i wizualizacjami, szybko zdobyły uznanie międzynarodowej publiczności. Charakterystycznie intymne i równocześnie porywające występy stały się znakiem rozpoznawczym tego niemieckiego zespołu. Podczas jesiennej trasy zespół odwiedzi 10 krajów, w tym także Polskę.Supportem na wszystkich koncertach będzie Tellavision – tajemniczy amalgamat akustycznych piosenek, znalezionych dźwięków, obrazów i rysunków. I to wszystko zmaterializowane w postaci jednej, lecz jakże niezwykłej dziewczyny na scenie.

HUNDREDS wystąpi w Krakowie w poniedziałek 21 listopada.
Klub Rozrywki Trzy
ul. Mikołajska 3
Kraków
Start imprezy o godz. 20.00.
Bilety: 20 zł (przedsprzedaż) / 30 zł (w dniu koncertu)

electro, elektronika, hundreds, pop