The Streets (fot. materiały organizatora)

Mike Skinner w Polsce, czyli do trzech razy sztuka.

The Streets, cieszący się niesłabnącą popularnością także w naszym kraju projekt Brytyjczyka, miał już odwiedzić Polskę przy okazji dwóch festiwali: Orange Warsaw i Open’er. Występy jednak nie doszły do skutku, dlatego tym bardziej cieszy wiadomość o wizycie Skinnera w Warszawie.

Raper to ikona i głos brytyjskiego pokolenia XXI wieku! Występ promuje Computers And Blues – najprawdopodobniej ostatni album w historii grupy!

The Streets to tak naprawdę solowy projekt Mike’a Skinnera, niezwykle barwnej postaci, będącej ikoną brytyjskiej młodzieży, słuchającej różnych gatunków muzyki, począwszy od house’u przez hip-hop i uk garage, a skończywszy na brit popie. Uważany za głos pokolenia XXI, jest niewątpliwie jednym z najbardziej brytyjskich artystów, śpiewając o problemach młodzieży w Anglii ich własnym językiem.

Zadebiutował w 2000 roku, singlem Has It Come to This? Nagranie dotarło do na szczyt brytyjskich listy przebojów. W 2002 roku ukazuje

się pierwszy album The Streets Original Pirate Material, za sprawą którego Mike stał się pierwszoplanową postacią sceny uk garage i hip hop w Wielkie Brytanii. Płyta przyniosła dwa kolejne przeboje Skinnera:  Weak Become Heroes, Don’t Mug Yourself, oraz nominację do Mercury Music Prize,  zaś Mike został obwołany głosem swojego pokolenia. Dla wielu młodych ludzi w Wielkiej Brytanii stał się wzorem do naśladowania. Jego najnowszy album: Computers And Blues, to powrót do korzeni i jednocześnie spojrzeniem w przyszłość. Jak zapowiedział Skinner, jest to ostatni album w historii The Streets.

14 – 15 października 2011
Centrum Kultury Koneser
Warszawa, ul. Ząbkowska 27/31

Ceny biletów jednodniowych:
95 zł – do 15 września
110 zł – do dnia festiwalu
130 zł – w dniu festiwalu

Ceny karnetów dwudniowych:
140 zł – do 31 sierpnia
160 zł – do 30 września
180 zł – od 1 października