The Houndred in the Hands / okładka płyty

TAKK! jest tymczasowym, interdyscyplinarnym i interaktywnym klubem kulturalnym, który przez pięć letnich tygodni stanie się platformą spotkania dla sztuki, designu, fotografii, muzyki, literatury, komiksu, mody i architektury. TAKK! jest jednym z wydarzeń kulturalnych związanych z Polską Prezydencją Unii Europejskiej.

W ramach Tymczasowej Akcji Kulturalnej Katowice! (TAKK!), obok wystaw sztuki współczesnej, warsztatów i innych wydarzeń odbędą się koncerty. Zespoły zaproszone na TAKK! prezentują nurt nowoczesnego awangardowego popu, zarówno swoim brzmieniem jak i kreacją sceniczną wyłamując się z ścisłych ram kultury masowej.

Koncerty TAKK!
29 lipca 2011, Rondo Sztuki, wstęp wolny
Joan As Police Woman (USA)
Loco Star – najróżniejsze rodzaje muzyki elektronicznej połączone wielowarstwową, rytmiczną całość.
Teleport Katowice – nowy projekt artystów ze Śląska, który traktuje muzykę jak medium graficzne

30 lipca 2011, ul. Mariacka, wstęp wolny
Munch Munch (UK) – Świeży bristolski noise pop w wykonaniu ubiegłorocznych debiutantów
Newest Zealand – Projekt Borysa Dejnarowicza, do którego zaprosił prawdziwy dream team artystów znanych m.in. z formacji: Mitch & Mitch, Muchy, Renton, Afro Kolektyw czy Furia Futrzaków, ale także kompozytora Krzesimira Dębskiego, multiinstrumentalistę Jarosława Zawadzkiego i młodą wokalistkę Alę Boratyn.
Baaba – oscylują wokół radosnej elektroniki i awangardowych brzmień.

13 sierpnia 2011, Rondo Sztuki, wstęp wolny
Thelma & Clyde (Norwegia) – suet norweskich muzyków – Hanne Kolstø i Trygve Tambs-Lyche, ich muzyka to połączenie specyficznej skandynawskiej melancholii, wspartej hipnotyzującym głosem Hanne z wyrafinowaną elektroniką
Soniamiki – pod tym pseudonimem kryje się Zosia Mikucka – artystka wszechstronna, absolwentka wydziału Komunikacji Multimedialnej poznańskiej ASP, kompozytorka, autorka słów, aranżerka i wykonawczyni w jednej osobie

20 sierpnia 2011, ul. Mariacka, wstęp wolny
Hundred In The Hands (USA) – nowojorski duet, nagrywający pod szyldem słynnej wytwórni WARP. Ich muzyczną wizytówką jest synteza niezwykłej zmysłowości i wręcz mechanicznego chłodu. Dyskotekowy kicz lat 80 miesza się w ich piosenkach z oszczędną elektroniką. Przez Guardiana nazwani „brooklińskimi alchemikami pop”. Prawdziwa miejska muzyka.
Rebeka – wypadkowa kombinacji charyzmatycznej wokalistki, Rebeki, oraz charyzmatycznego producenta Bartosza Szczęsnego. Ich brzmienie bywa określane jako: domowe disco albo chińskie techno na keybordzie z komunii.

Więcej informacji na Rondosztuki.pl.