Red Bull Music Academy

Rozpoczął się proces przyjmowania zgłoszeń do tegorocznej edycji Red Bull Music Academy. Formularz oraz muzyczne demo można nadsyłać do siedziby głównej Akademii, w terminie od 2 lutego do 4 kwietnia 2011 roku. W tym roku miejscem, które ugości najwybitniejszych na świecie muzyków, piosenkarzy, DJ’ów i producentów, będzie Tokio.

Formularze zgłoszeniowe dostępne są na www.redbullmusicacademy.com.

W ciągu kilkunastoletniej historii Red Bull Music Academy, Polska miała swoich reprezentantów, wśród nich znaleźli się m.in.: Monosylabik (Londyn 2010), Eltron John, Kwazar (Barcelona 2009) oraz wielu innych. „Najlepsze 2 tygodnie w życiu! Wielka różnorodność ludzi i ich obyczajów, a jednocześnie niesamowita więź oparta na muzyce. Akademia to też spotkania, przyjaźnie, zapraszanie się na występy, czy dalsze kooperacje muzyczne, które nawiązujemy podczas Red Bull Music Academy.” zachęcając do aplikacji, komentował swój udział w Muzycznej Akademii w 2009 roku, Marcin Cisło – Kwazar.

Również międzynarodowi absolwenci poprzednich edycji Akademii – jak mistrz bitów z wytwórni Wrap Hudson Mohawke, szef Brainfeeder Flying Lotus, czy osobliwy turecki piosenkarz Ahu – często podkreślają, że było to doświadczenie, które zmieniło ich życie.

Wszyscy zainteresowani udziałem w Akademii w Tokio powinni odwiedzić stronę www.redbullmusicacademy.com, gdzie znajdą wszelkie niezbędne informacje. Najlepszym sposobem na zrozumienie zasad gry Akademii (i wzięcie w niej udziału) jest uczestnictwo w jednej z sesji wprowadzających – Infosesji Red Bull Music Academy – prowadzonych obecnie w ponad 50 krajach. Informacje o polskich infosesjach będą na bieżąco publikowane na stronie www.redbull.pl

Jury składające się z szefów wytwórni, dziennikarzy muzycznych oraz członków zespołu Red Bull Music Academy uważnie rozpatrzy każde zgłoszenie. Wybrane zostaną dwie trzydziestoosobowe grupy, reprezentujące różnorodne style muzyczne i poziomy doświadczenia: od piosenkarzy i autorów tekstów do kompozytorów orkiestralnych i twórców cyfrowych bitów włącznie.

W tym roku – od 23 października do 25 listopada 2011 – Red Bull Music Academy stacjonować będzie w Tokio. W czasie dwóch dwutygodniowych warsztatów w progi Akademii zawitają jedni z najlepszych dostawców gorących rytmów i brzmień z całego świata.

Podczas Red Bull Music Academy w Tokio wybrani uczestnicy będą mieli okazję słuchać wykładów muzycznych, a następnie podczas nocnych sesji nagraniowych w praktyce wykorzystywać świeżo zdobytą wiedzę i inspiracje. Będą mieli także możliwość wystąpienia w najpopularniejszych klubach i salach koncertowych miasta.

Tegoroczne miasto-gospodarz bez wątpienia zapewni inspirację uczestnikom Akademii. To właśnie w Tokio migoczące sale koncertowe nieustannie goszczą najwyśmienitsze jazzowe, funkowe i post-rockowe legendy, podczas gdy dancehall, garage rock, disco, psychedelic i najróżniejsze rodzaje muzyki elektronicznej rozwijają się tu i mutują w niewiarygodnym tempie.

W ramach zeszłorocznej edycji w Londynie zobaczyć można było między innymi legendę z Detroit – Moodymanna oraz ulubieńca Billboardu – Marka Ronsona opowiadającego o korzeniach jego brzmienia. Swoje poglądy przedstawili także enigmatyczny raper – Jay Electronica oraz amerykański pionier minimalizmu – Steve Reich, podczas gdy Henrik Schwarz i Bugge Wesseltoft prezentowali swe wizjonerskie podejście do jazzu i muzyki house.