Variete

Variete, żywa legenda polskiej muzyki niezależnej wznawia działalność koncertową. Występ 30 stycznia 2010 roku w warszawskim Teatrze Na Woli otwiera kolejny rozdział w bogatej twórczości grupy. Zespół funkcjonuje od 1983 roku. Przeszedł w tym czasie  wiele metamorfoz. Uważany jest za prekursora nowej fali w Polsce. Zwycięzca festiwali w Jarocinie i Przeglądów Piosenki Autorskiej. Nagrywał z czołowymi przedstawicielami sceny jazzowej Mikołajem Trzaską, Andrzejem Przybielskim, Karolem Szymanowskim.

Variete to muzyka transowa, znakomite teksty poety i wokalisty grupy Grzegorz Kaźmierczaka. „Zapach wyjścia” to ostatni album, który ukazał się nakładem stołecznej wytwórni Kuka Records. Jest to muzyka, która nie udaje żadnej innej – mieszanka rocka, jazzu, dubu, ambientu, elektroniki z poetyckimi tekstami. Muzycy konsekwentnie zmierzają w kierunku trip-hopu. Obok Grzegorza Kaźmierczaka (wokale) i Marka Maciejewskiego (gitary), w składzie występuje teraz młody talent i spec od elektronicznych urządzeń – Paweł Rychert, na co dzień udzielający się w zespole Pchełki.

Na warszawskim koncercie zostanie przypomniany zarówno repertuar z dwóch ostatnich płyt, jak i kilka starszych szlagierów, oczywiście w nowych konwencjach brzmieniowych.

Dźwięki: www.myspace.com/variete

Bilety w cenie: 30 zł / 40 zł

Warszawa – 30.01.2010 – godzina: 20:00
Teatr Na Woli im. Tadeusza Łomnickiego
ul. Marcina Kasprzaka 22, Warszawa
Rezerwacje: +22 6322478 / +22 6320005