25 stycznia premierę miała nowa chilloutowa składanka Sunloungera – „The Downtempo Edition”. W ciągu kliku lat kariera niemieckiego DJ’a i producenta Rogera Shaha rozwinęła się w zawrotnym tempie. W krótkim czasie stał się głównym przedstawicielem gatunku Balearic Trance, tworząc label Magic Island Records oraz wiele znakomitych kompilacji, remiksów i produkcji, które są już klubowymi klasykami.

Jednak największą sławę przyniósł mu projekt Sunlounger, którego albumy „Another Day On The Terrace” i „Sunny Tales” spotkały się z olbrzymim uznaniem nie tylko fanów, ale i krytyków muzycznych. Koncepcja dwóch płyt, podzielonych na wersje Chill-Out i Dance okazały się strzałem w dziesiątkę, osiągając bardzo wysokie miejsca na listach przebojów. Single „White Sand”, „Crawling” czy „Change Your Mind” do dziś są uważane za hymny gorących plaż i słonecznego szaleństwa.

Płyta „The Downtempo Edition” to kolekcja chill-out’owych wersji z dwóch poprzednich albumów. 24 relaksujące melodie, pełne delikatnych bitów, subtelnych wokali i gitarowych riffów, w stylu Rogera Shaha. Usiądź wygodnie, odpręż się i przenieś swoje myśli do cudownego świata Balearów z najlepszym przewodnikiem jaki tylko mógł Ci się przytrafić.

źródło: Sony