mungoshifi9 października w katowickim Oku Miasta (Rondo im. J. Ziętka 1) o 21 odbędzie się impreza Haile Silesia 2 z udziałem numeru jeden wśród szkockich reggae-dancehall soundsystemów – Mungo’s Hi Fi – i lokalnym składem Dub Lovin’ Criminals.

Mungo’s Hi Fi

Mungos Hi Fi, to numer jeden wśród szkockich reggae-dancehall soundststemów. Nazwani od odkrywcy i założyciela Glasgow, postanowili wziąc się sami do roboty i zgodnie z zasadą „zrób to sam” zbudowali swój wlasny unikalny system nagłaśniający, który do dziś zaliczył najważniejsze festiwale plenerowe nie tylko w Szkocji, ale i w całej Wielkiej Brytanii. Od 6 lat grają praktycznie co tydzień czy to w swoim rodzinnym Glasgow czy gdzieś w Europie, współpracując przy tym z jednymi z najlepszych żyjących reggae MC takimi jak: Ranking Joe, Top Cat, Tippa Irie, Kenny Knots czy Afrikan Simba.

Ich romans ze sceną reggae zaczął się wraz z wypuszczeniem w 2001 roku morderczego numeru „Wickedness” zaśpiewanego gościnnie przez Brother Culture i wydanego przez label Dubhead. Utwór ten zawojował wszystkie ważniejsze sale taneczne na całym świecie, często grany był przez takie sławy sceny soundsystemowej jak Jah Shaka oraz Iration Steppas. Wdarł się również do mainstreamu grany przez takich Dji jak Mr. Scruff czy Andy Weatherwall, którzy polubili szkockie produkcje z Glasgow.

Kolejne wydawnictwa, z założonego po wielkim sukcesie albumu Brother Culture, ich własnego labelu „Scotch Bonnet” „z marszu” stawały się hitami na całym świecie – wystarczy wymienić takie tytułu jak „Ing”, rytm „Belly Ska” czy świeżutki „Mary Jane” albo brawurowe „Rasta Medidation”.

Następne lata przyniosły kolejne wydawnictwa – zestaw singli 7” – „Songs of Zion Riddim” oraz reedycję kultowego i niedostępnego w normalnym obiegu utworu Brother Culture „Ing”.

linki:
[www.mungoshifi.net]
[www.scotchbonnet.net]
[www.myspace.com/mungoshifi]
[www.myspace.com/scrub000]


Dub Lovin’ Criminals

Dub Lovin’ Criminals to niestrudzeni wojownicy o dobrą zabawę. Kolektyw złożony jest z DJ: Bastard’a, Nutz’a, Fiftififti, Gotriego,  Phill’a, Raskal’a, Scarhand’a, Spetz’a oraz grafików: Vana i Yaka. Każdy z nich przechodził fascynację różnymi stylami muzyki od roots reggae przez hip-hop, trip hop, house, break, drum and bass, breakcore, minimal kończąc na happy hardkorach. Połączyła ich miłość do przestrzennych brzmień dub’owych, a szczególnie dubstepu. Wcześniej byli oni wymieszani w takich kolektywach jak Beatoholikz, Pacemakers.pl, Thin line, Beat riderz czy AnimaBass. Obecnie pod szyldem Dub lovin’ Criminals planują zarówno grać jak i promować muzykę dubstep w Polsce, a szczególnie na Górnym Śląsku. Każdy z nich ma inny styl grania setów co sprawia, że w trakcie imprezy usłyszycie inspiracje z innych, wciąż przeplatających się stylów muzycznych.

[dublovincriminals.wordpress.com]
[www.myspace.com/dublovincriminals]

Start: 21
Koniec: 6

Wstęp: 15zl w przedsprzedaży / 20zl w dniu imprezy
rezerwacje na dub.lovin.criminals@gmail.com