Jak długo zajmuje zakup firmy?

Jeśli planujesz kupić firmę, jednym z pierwszych pytań, na które będziesz chciał poznać odpowiedź to, ile zajmuje to czasu. Cóż, nie ma na to konkretnej odpowiedzi, ponieważ jest wiele czynników, które należy wziąć pod uwagę, a mają one końcowy wpływ na długość trwania tego procesu.

Jaki jest to rodzaj biznesu?

Po pierwsze, typ oraz natura biznesu będą miały wpływ na to, ile wyniesie sprzedaż. Firmy takie jak praktyki lekarskie, które zawierają dane wrażliwe pacjentów będą wymagały znacznie więcej w kwestii przygotowania do sprzedaży niż lokalny warzywniak. Może to spokojnie przedłużyć ukończenie sprzedaży o tygodnie lub nawet miesiące.

Jak duży jest biznes? 

Z zasady większe biznesy wymagają więcej przygotowania w kwestii ich sprzedaży. Jest wiele powodów, dlaczego tak się dzieje, włączając w to liczbę pracowników. Jeśli kupujesz biznes franczyzowy, nie będziesz się musiał martwić o aktualizację istniejących umów z pracownikami, ponieważ najprawdopodobniej nie będzie takich – to jak rozpoczynanie od podstaw.

Jak ją kupujesz?

Kolejną rzeczą, która określi jak długo zajmie zakup firmy, jest to jak ją kupujesz. Jeśli używasz strony z ogłoszeniami biznesowymi, proces może zostać znacznie przyspieszony, gdyż jest to podobne do jakiegokolwiek zakupu online, w większości przypadków, sprzedający chce zakończyć transakcję możliwie jak najszybciej. Przeciwnie, gdy wybierasz tradycyjną ścieżkę przejęcia biznesu, może to zająć dłużej.

Umowy prawne

W wielu aspektach, kupowanie biznesu jest podobne do kupowania domu. Niezbędne będzie zatrudnienie do pomocy zespołu prawników, by przyjrzeli się umowom i przyjrzeli się drobnemu drukowi, by upewnić się, że wszystko jest uczciwe. Jest to często najdłuższa część zakupu domu, podobnie może być to najdłuższa część w przypadku zakupu biznesu. By pomóc przyspieszyć ten proces upewnij się, że wszystko jest w porządku przed wymianą umów, aby uniknąć marnowania czasu na cofanie się i poruszanie między stronami.

Podsumowanie 

Jest kilka rzeczy, które mogą wpłynąć na to, ile zajmuje zakup biznesu – nawet jeśli masz pieniądze w zanadrzu. Prawdopodobnie, nie będziesz w stanie kupić biznesu w ciągu tygodnia, nie zdziw się również, jeśli dopięcie wszystkiego zajmie do 12 miesięcy. Mając tą wiedzę, przygotowanie jest kluczem i może się znacznie przyczynić do zaoszczędzenia czasu.