Urządzanie własnego mieszkania to ogromne wyzwanie i proces, który wymaga zaangażowania, dużej ilości czasu, cierpliwości a także fantazji. Połączenie funkcjonalności z imponującymi walorami estetycznymi nie zawsze stanowi łatwe zadanie. Kluczowe jest podążanie za własnym gustem i odwaga do eksperymentowania, bowiem to my mamy czuć się w naszym lokum najlepiej. Warto zadbać o to, by całość była utrzymana w jednej stylistyce, co zapewni spójność całej kompozycji. Obecnie furorę robią mieszkania typu loft. Co warto wiedzieć, jeśli zdecydowaliśmy się na taki wystrój wnętrz?

Stylowo i funkcjonalnie

Mieszkania w stylu loft to przede wszystkim otwarte przestrzenie pozbawione zbędnych elementów. Nieco surowego charakteru nadają materiały, takie jak: cegła, metal, szkło oraz beton. Całość utrzymana może być zarówno w jasnych, jak i ciemnych i wyrazistych barwach, które znakomicie łączą się ze sobą na zasadzie kontrastu. Oczywiście w tego typu nieruchomościach znajdują się drzwi wewnętrzne, jednak nacisk stawia się na swobodny charakter i przestronność. W taką aranżację znakomicie wpisuje się kuchnia otwarta na salon i jadalnię oraz wiele postindustrialnych dodatków. Mowa tutaj chociażby o lampach z żarówkami bez osłony, drucianych koszach a także designerskich meblach o oryginalnych kształtach i wykorzystaniu metalu w konstrukcji.

Otwarta przestrzeń

Znakomitym rozwiązaniem są drzwi typu loft, które wykonano ze szkła. Dzięki temu zwiększają ilość światła w pomieszczeniach i optycznie je powiększają. Wspaniale komponują się z drewnianą podłogą i ścianami w różnych kolorach. Drzwi loftowe są również dostępne w wielu rozmiarach, dzięki czemu możemy bez trudu dopasować je do naszego lokum.

Wyjątkowe wnętrze

Wnętrza w stylu loft to zestawienie surowego charakteru z nutą nowoczesności i indywidualnej estetyki właścicieli. Urządzając nieruchomość w tym klimacie nie bójmy się odważnych połączeń, elementów, które sprawiają wrażenie niewykończonych a także dużych, otwartych przestrzeni. Niewielka ilość ścian działowych, szerokie otwory drzwiowe, ciekawe dodatki i duże okna – to sprawdzony przepis na wnętrze w stylu loft. 

Więcej informacji na: http://projektplus.com.pl