Zdobądź bilety na najciekawsze koncerty tego lata

Chóralnie ze Skubasem i Mikromusic, rockowo i odjazdowo z Kiss, a może oldschoolowo i po polsku w Jarocinie – jak spędzisz nadchodzące wakacje? Tegoroczne, muzyczne lato w Polsce zapowiada się wyjątkowo ciekawie, od koncertów kultowych gwiazd, przez jubileuszowe festiwale po unikalne projekty, łączące artystów z różnych muzycznych biegunów. Sprawdź, jakie bilety warto kupić już teraz.

Pożegnalny pocałunek od KISS

Zeszłoroczna trasa miała być ostatnią w ich karierze, ale nienasycona armia fanów chciała więcej, a muzycy posłuchali. Grupa Kiss w pełni zasługuje na miano legendarnej, a jej utwory i charakterystyczny, sceniczny wizerunek jest rozpoznawalny pod każdą szerokością geograficzną, Po 45 latach obecności scenie Kiss ma w swoim dorobku ponad 100 milionów sprzedanych płyt, setki tysięcy koncertów i rzesze wiernych fanów, którzy tłumnie zjawili się na pożegnalnej Tarsie koncertowej grupy „End of The World Tour”. Przy tej okazji w roku 2019 Kiss po raz pierwszy zawitał do Polski, a dzięki jej przedłużeniu supergrupa odwiedzi nasz kraj ponownie, z niezapomnianym show zaplanowanym an 15 lipca w Arenie Gliwice. Jak mówią sami artyści, pożegnalna trasa koncertowa to ukłon w stronę najbardziej zagorzałych fanów grupy, członków the KISS Army, bez których wsparcia i tłumnej obecności na koncertach sukces Kiss nie byłby możliwy.

Elektro z chórem w tle

Miała być wczesna wiosna, ale ostatecznie projekt Chóralnie! zawita na sceny we Wrocławiu, Gdańsku i Warszawie z początkiem lata., Ten wyjątkowy projekt łączy potencjały gwiazd polskiej sceny elektro, czyli Skubasa, Mikromusic i Smolika, z muzyką chóralną w wykonaniu muzyków-amatorów z lokalnych uczelni. Nowe aranżacje utworów przygotowane specjalnie na tę okazję zostały wzbogacone o dodatkową, zaskakującą warstwę muzyczną, tworząc zupełnie nową jakość artystyczną. Dodatkowo, ze względu na fakt, że na każdym koncercie gwiazdom towarzyszyć będzie inny chór, każde z wydarzeń jest unikalne i jedyne w swoim rodzaju. Projekt Chóralnie! 16 czerwca zawita do warszawskiego klubu Palladium, dzień później muzycy zjawią się w Narodowym Forum Muzyki we Wrocławiu, a 23 czerwca zagrają (i zaśpiewają) w Gdańsku, na scenie tamtejszego Teatru Szekspirowskiego. Bilety na koncerty – biletomat.pl

Pół wieku Młodych w Jarocinie

Polski rock w oldschoolowym wydaniu i koncerty pod gwiazdami? To musi być Jarocin. Motywem przewodnim tegorocznego Jarocina będzie 50. rocznica plebiscytu Wielkopolskie Rytmy Młodych, czyli konkursu dla młodych zespołów i muzyków, podczas którego pierwsze artystyczne kroki stawiali miedzy innymi Marek Grechuta, Hanna Banaszak, Kora z Manaamem, Kombi czy Paweł Kukiz. 9 lipca, przed oficjalnym startem festiwalu, młodzi muzycy już po raz 50. zawalczą o konkursowe laury. Z kolei 10 i 11 lipca na scenie Festiwalu Jarocin pojawią się między innymi Kasia Kowalska, Armia, Apteka czy Robert Cichy z zespołem. Z kolei Porter Band na jarocińskiej scenie będzie obchodzić 40-lecie wydania kultowej płyty „Helicopters” , która przyniosła grupie Johna Porter ogromną popularność w latach 80. Wspomniani wykonawcy to zaledwie ułamek tegorocznego line upu, za który odpowiada dyrektor artystyczny Festiwalu Darek Malejonek, weteran Jarocińśkiej sceny, na przestrzeni lat związany miedzy innymi z grupami Izrael, Armia, Maleo Reagge Rockers czy 2Tm2,3.