Warning: Declaration of YOOtheme\Theme\Wordpress\MenuWalker::walk($elements, $max_depth) should be compatible with Walker::walk($elements, $max_depth, ...$args) in /home/etnosystem/domains/80bpm.net/public_html/wp-content/themes/yootheme/vendor/yootheme/theme/platforms/wordpress/src/Wordpress/MenuWalker.php on line 8

Marcowe koncerty hip-hopu – sprawdź gdzie się wybrać

Zobacz, jakie koncerty hip-hop odbędą się w Poznaniu w marcu. Znajdzie się też coś dla mieszkańców Zabrza i Warszawy, którzy lubią hip-hopowe rytmy.

Tajemniczy koncert hip-hopowy w Poznaniu

Stolica Wielkopolski to miejsce, z którego pochodzą tacy raperzy jak Peja czy Donguralesko. Teraz jednak czas na występy młodszego pokolenia w tym mieście. Już niedługo będzie ono reprezentowane przez Dwa Sławy. Ten koncert hip-hopowy 7 marca odbędzie się w słynnym klubie U Bazyla. Zobacz inne nadchodzące koncerty hip hop w Poznaniu (bilety) wykonawców takich jak Smolasty czy Młody Yerba.

Wróćmy jednak do marcowego występu. Dwa Sławy to enigmatyczny duet. O inspiracjach czy korzeniach wiadomo bardzo mało. Widać natomiast, że panowie do sławy podchodzą poważnie, bo mają profesjonalne materiały promocyjne czy popularne konto na Instagramie. Dzielą się na nim swoimi podróżami i migawkami z imprez. Muzycznie jest to dość tradycyjny hip-hop z ukłonem w stronę amerykańskich rytmów. Na uwagę zasługują bity zaaranżowane na wysokim poziomie. Hip-hopowy koncert w Poznaniu to jeden z pierwszych, jaki Dwa Sławy dali. Jest częścią trasy, która zakończy się 14 marca w Szczecinie.

Rap dla inteligentnych

W Warszawie 21 marca wystąpi Kękę. Tutejsza publiczność od czasów Fisza, a później O.S.T.R. uwielbia taki inteligentny rap. Kękę śpiewa o ważnych sprawach społecznych, ale robi to z dużym wdziękiem. Dzięki temu w przeciwieństwie do wielu raperów trafia nie tylko do najmłodszego pokolenia. Wystarczy tylko wymienić kilka faktów dotyczących jego twórczości:

 • 120 koncertów w Polsce i za granicą,
 • wszystkie jego płyty pokryły się platyną,
 • ponad 130 mln. odtworzeń na Youtube.

Na scenie jest długo, bo aż od 2001 roku. Jednak powyższe sukcesy to zaledwie ostatnie kilka lat, bo do prestiżowej wytwórni Prosto dołączył w 2013 roku. Kilka lat później założył swoją wytwórnię, gdzie zaczął wydawać na własną rękę. Najnowszy album ma zaledwie kilka miesięcy. Warto wybrać się na koncert w warszawskiej Proximie, by usłyszeć utwory, które się na nim znajdują. Kękę wiosną planuje też koncerty hip-hopowe w Poznaniu, Gorzowie Wielkopolskim czy Wrocławiu.

Śląska historia rapu

Śląsk od czasów Kalibra 44 i Paktofoniki kojarzył się z hip-hopem. Wystawa na ten temat pt. Zajawka. Śląski hip-hop 1993-2003 w Muzeum Śląskim w Katowicach skończyła się zresztą niedawno. Ale to nie koniec hip-hopowych wydarzeń. Poznanie lepiej muzycznej sceny młodszego pokolenia umożliwi Zabrzańska Noc Hip-Hopu, która odbędzie się 21 marca. W programie występy takich wykonawców jak:

 • White 2115,
 • Białas,
 • Malik Montana,
 • Żabson,
 • Mr. Polska,
 • Tymek,
 • DJ Frodo
 • i wielu innych.

Jak widać, muzycznie każdy znajdzie tu coś dla siebie, choć z pewnością najbardziej zadowoleni będą fani ulicznego rapu. Impreza odbędzie się w MOSiR w Zabrzu. Gratką dla tych, którzy chcą mieć bezpośredni kontakt z artystami, jest możliwość kupienia biletów VIP. Upoważniają one m.in. do oglądania koncertu spod sceny, korzystania z wejścia dla artystów i organizatorów czy przebywania za kulisami. To idealna okazja, by dowiedzieć się, jak przygotowują się gwiazdy i zobaczyć je z bliska.