Karnawał został stworzony po to, by się bawić. Dlatego nie marnuj czasu w domu i idź rozerwij się na najlepszych imprezach początku 2020 roku. Podpowiadamy, gdzie się bawić i jakie imprezy muzyczne będziesz jeszcze długo wspominać.

Kortez– 23.01 w Poznaniu

„Dobrze, że cię mam”, „Początek”, „Stare drzewa”, „Hej Wy”, „Doskonały dzień” to single, które zna każdy fan Korteza i dobrego, męskiego wokalu. Kortez, a właściwie Łukasz Federkiewicz z Krosna na polskiej scenie jest obecny dopiero od kilku lat, ale dziś jest zaliczany do topowych polskich wokalistów. W zeszłym roku występował na Męskim Graniu z Dawidem Podsiadłem i Krzysztofem Zalewskim, nagrywając z nimi singiel „Początek”. W czwartek 23 stycznia Kortez zagra koncert w Poznaniu. Będzie to jeden z punktów na jego corocznej trasie koncertowej po kilkudziesięciu polskich miastach – wszystkie znajdziesz na ­­https://muno.pl/imprezy/

Trasa koncertowa liczy ponad 50 koncertów w teatrach, filharmoniach, klubach i operach! Zespół to nie tylko wokalista – to również zespół doskonałych muzykach grających na instrumentach klawiszowych, gitarach, perkusji oraz realizatorzy dźwięku i świateł. Koncert Korteza w Klubie Tama będzie nieco inny niż zwykle. Poza piosenkami, które publiczność dobrze zna, zespół zaprezentuje też nowe kawałki, które znajdą się na trzeciej płycie. Jej premiera już wiosną 2020. Przyjdź, by posłuchać jej na żywo już w styczniu.

Depth Tones: Bredren – 21.02 w Sopocie

Jeśli zamiast spokojnego, popowo-rockowego wokalu wolisz głębokie drum’n’bassowe brzmienia, nie może Cię zabraknąć 21 lutego w Sopocie. Na piąte urodziny Breaky Vibes organizuje wydarzenie z najgłębszym wariantem muzyki drum&bass z cyklu Depth Tones. Na klubowej scenie wystąpi belgijskie trio Brenden. Impreza jest odpowiednia zarówno dla tych, którzy chcą się wyszaleć tanecznie przez wiele długich godzin, jak i dla tych, którzy oczekują muzycznego uniesienia przy zamkniętych oczach i w pełnym skupieniu.

Tycho – 21.02 w Warszawie

Również 21 lutego, tym razem w Warszawie, ogromne wydarzenie świata muzyki elektronicznej. Tycho to nominowany do nagrody Grammy projekt muzyki elektronicznej. Głównym kompozytorem jest Scott Hansen. Jego utwór Dive doczekał się ponad 33 mln wyświetleń na YouTubie – tym razem masz możliwość wysłuchać go na żywo. Koncert w Warszawie należy do cyklu „Weather World Tour.” Obok wieloletnich współpracowników Scotta Hansena – grającego na basie i gitarze Zaca Browna, perkusji Rory’ego O’Connora i instrumentach klawiszowych Billy’ego Kima, możesz usłyszeć też pierwszą grającą z zespołem wokalistkę – Saint Sinner.

Wokal w utworach Tycho jest nowością. Podczas nagrywania albumu „Weather” Hansen chciał spełnić swoją wizję i włączyć do utworów najbardziej organiczny instrument, jakim jest ludzki głos. Współpraca z wokalistką, jak wszyscy będą mogli się przekonać na żywo już w lutym, jest bardzo udana i wpisuje się w przestrzeń tego muzyka i producenta. Szkoda to przegapić, więc warto zarezerwować miejscówkę już dzisiaj.