Wielu basistów interesuje się bębnami i wielu perkusistów lubi bas. Jedni z drugimi prowadzą długie rozmowy o sprzęcie, technikach gry i o tym, co zrobić, żeby partie perkusyjne dobrze współgrały z basowymi.

Dzięki takim wspólnym zainteresowaniom i rozmowom, twórcy prężnie działającego portalu dla bębniarzy o nazwie www.beatit.tv postanowili założyć kolejny portal, tym razem dla basistów. Oczywiście w tym celu podjęto współpracę z zawodowymi basistami, którzy świetnie znają się na swojej pracy i doskonale potrafią doradzić, jaki sprzęt jest w tym fachu najlepszy. Oprócz doboru profesjonalnego sprzętu portal będzie poruszał wiele innych tematów bliskich basistom. Jeśli chcesz dowiedzieć się czegoś o technice i teorii gry na basie, poznać sposoby na unikanie usterek swojego sprzętu, albo otrzymać pomoc w uzyskaniu brzmienia, którego szukasz – zajrzyj koniecznie na portal gitarabasowa.beatit.tv!

Jest to platforma służąca do dzielenia się wszelką wiedzą z dziedziny sztuki gry na basie.

Jesteś zainteresowany nowinkami w świecie basu? Chcesz dowiedzieć się, co szykują Marcus Miller, Pino Palladino, Victor Wooten, John Patitucci, Stanley Clarke, Lee Sklar, Les Claypool, Billy Sheehan, Mark King, Filip Sojka, Wojciech Pilichowski, czy Kinga Głyk? Interesujesz się koncertami, nowymi płytami i warsztatami? To wszystko znajdziesz w dziale NEWSY.

Możesz także dowiedzieć się, kim byli: Jaco Pastorius, Charles Mingus, Charlie Haden, Walter Page, Louis Johnson, Ray Brown, Jack Bruce, James Jamerson i wielu innych. Młodszym adeptom sztuki basowej portal udzieli wyjaśnień, a tym już obeznanym z tematem poszerzy wiedzę. Możesz poczytać o nowych modelach gitar basowych, kolumn głośnikowych, wzmacniaczy, a także o efektach, instrumentach lutniczych, osprzęcie, koncertach, festiwalach, targach. Wahasz się, co kupić: basówkę amerykańskiego Fendera, japońskiego, meksykańskiego, a może z manufaktury Sadowsky, Maruszczyk, Sandberg lub Lakland? Może jednak lepszy będzie Gibson, Music Man, albo gitara od Marcusa Millera? Wybór strun też nie jest prosty: D’Addario, Ernie Ball, DR Strings czy Dunlop? Jaki wzmacniacz i kolumna: Fender, Ampeg, Ashdown, EBS, Kemper, Trace Elliott, czy coś zupełnie innego? Jakie wybrać efekty, podłogę, przystawki, kable, pokrowce, kostki słuchawki i futerały? O tym wszystkim i wielu innych rzeczach dowiesz się z działu TESTY/RECENZJE.

Redakcja, specjalnie dla widzów portalu gitarabasowa.beatit.tv, spotyka się ze znanymi basistami, realizatorami dźwięku, producentami muzycznymi i producentami sprzętu. Możesz poznać zdanie najlepszych fachowców na temat zagadnień związanych z zawodem basisty, jak na przykład: ćwiczenie, dobór instrumentów, technologia studyjna, nagrywanie, miksowanie, biznes muzyczny, koncertowanie, prowadzenie warsztatów oraz liczne anegdoty ze świata gwiazd przemysłu muzycznego. Te wszystkie ciekawostki można znaleźć w dziale WYWIADY.

Warto odwiedzić również dział NA ŻYWO, w którym prezentowane są występy tych już bardzo znanych i tych mniej znanych, ale bardzo obiecujących basistów. Kamery redakcji są skierowane wyłącznie na nich. Dzięki temu widzowie mogą zobaczyć i posłuchać tych zdolnych muzyków.

Grupa BeatIt oddaje w ręce basistów i kontrabasistów polskojęzyczny kanał poświęcony ich największej pasji!