Wady i zalety reklamy zewnętrznej. Czy lepsze są billboardy czy może jednak ekrany LCD?

Wynajem billboardów to metoda jaka posiada też – niestety – kilka istotnych wad, które warto przedstawić w sposób enumeratywny, oraz opisać w krótki i rzeczowy sposób. Już na początku warto zauważyć,  że materiał używany jako nośnik odpowiedniej grafiki czy obrazu,  wymaga stałej, regularnej konserwacji, w celu utrzymania go w prawidłowym, estetycznym i miłym dla oka stanie.  Wynajem miejsc reklamowych musi być odpowiednie zaplanowany ze względu na miejsce, w którym reklama ma się znaleźć – natężenie emisji pyłów, emisja dwutlenku węgla czy wreszcie narażenie na toksyczne opady będą decydowały o tym jakie nakłady finansowe właściciel reklamy będzie ponosił, aby utrzymać ją w należytej kondycji. Godnym uwagi jest też fakt, że wynajem billboardów nie daje możliwości swobodne zmiany prezentowanej treści w dowolnej chwili – proces ponownego przygotowania, naklejenia a także utrwalenia zmienionego plakatu, słowa czy zdjęcia trwa wiele dni oraz niesie ze sobą stosunkowo duże koszty – tym większe, im więcej bilbordów i reklam chcemy zmienić lub zmodyfikować.

Czy warto podejmować decyzje jaką jest wynajem ekranów LCD? Czy niesie to za sobą więcej wad, czy zalet? Odpowiedź na to pytanie nie jest tak prosta jak mogłoby się z początku wydawać. Godne uwagi są więc zalety – ze względu na pragmatyzm zastosowania ekranów LCD a także pozostałych, zwianych z nimi korzyściami.   Jakie więc benefity prezentuje sobą wynajem ekranów LCD w stosunku to możliwości i opcji, jakie oferuje przedsiębiorcom i strategom marketingowym wynajem billboardów?  Przede wszystkim więc ekran LCd jest bardzo wygodny dla każdego kto przewiduje, lub tez ceni sobie możliwość dynamicznych, okresowych lub nieregularnych zmian prezentowanej odbiorcom treści. Jest to olbrzymi plus z kilku prostych względów. Częste, bezproblemowo i wygodnie dokonywane  zmiany treści powodują większe zainteresowanie reklamą, która jest często mijana przez przechodniów. Wysokie stopień dynamizmu jest zaś z reguły podstawowym elementem wpływającym na stopień żywiołowości i atrakcyjności reklamy.

Jeśli chcesz sprawdzić jak działają wspomniane nośniki reklamowe możesz skorzystać z oferty firmy www.znajdźreklamę.pl. Dzięki ogromnej bazie lokalizacji i ogólnopolskiemu zasięgowi na pewno jesteś w stanie przeprowadzić swoją pierwszą skuteczną kampanię reklamową.

 

artykuł zewnętrzny