Skuteczna strategia marketingowa, prowadzona z wykorzystaniem nowoczesnych kanałów, przynosi zazwyczaj znaczące korzyści finansowe – zarówno większym, jak i mniejszym przedsiębiorstwom. Reklamowanie swojej firmy, aby były skuteczne, należy powierzyć specjalistom. Wbrew pozorom – nie jest tak łatwo ich znaleźć.

Najważniejszym dowodem skuteczności firmy marketingowej są wymierne efekty, które osiąga się w odpowiednim czasie. Niezbyt szybko – działania przynoszące natychmiastowe rezultaty mogą bardziej szkodzić niż pomagać w perspektywie długofalowej, zwłaszcza w reklamowych kampaniach internetowych, gdzie najważniejsza jest systematyka – ale i niezbyt wolno. Jak zawsze – najlepsze rozwiązanie to złoty środek.

Wiarygodność agencji marketingowej

To bardzo ważny parametr! Przed podjęciem dobrej decyzji sprawdź, czy dana agencja rzeczywiście osobiście realizowała projekty, którymi się chwali na swojej stronie internetowej. Ustal także, kiedy powstała i ilu – w przybliżeniu – miała klientów. Jeśli istnieje od kilku lat, a zrealizowała dotychczas nie więcej niż 3 projekty, może to świadczyć o jej niskiej skuteczności bądź nieodpowiedzialności. Dowiedz się, czy firma przydzieli do Twojego projektu konkretną osobę do kontaktu – to bardzo ważne w praktyce. O wiarygodności agencji świadczy również regularne raportowanie klientowi o wynikach swoich działań oraz sposób rozliczenia. Najbardziej konkurencyjne są abonamenty i umowy z krótkim terminem wypowiedzenia – wówczas agencja musi się bardzo starać, aby utrzymać klienta.

Skuteczność agencji marketingowej

Skuteczność można sprawdzić na wiele sposobów. Jednym z nich jest rozmowa z wybranymi firmami, w których agencja przeprowadzała kampanię reklamową. W dużych przedsiębiorstwach popularną praktyką jest organizowanie przetargu – wówczas będziesz mieć wybór na podstawie próbek możliwości zaproszonych do konkursu agencji.

Doświadczenie w branży – kluczowe dla skuteczności

Obecnie nie jest łatwo przeprowadzić dobrą kampanię reklamową. Większą szansę na sukces będziesz mieć, jeśli wybierzesz agencję marketingową, która ma doświadczenie z projektami w Twojej branży. Doskonała znajomość rynku, konkurencji oraz umiejętność dokładnego określenia odbiorcy docelowego – to bardzo ważne czynniki owocnej kampanii.Niektóre agencje specjalizują się np tylko w pozycjonowaniu stron internetowych (czyt. więcej – pozycjonowanie stron – CAMP7 Gdańsk) inne podchodzą do sprawy bardziej kompleksowo.

Współpraca oparta na zaufaniu

Wybierz taką agencję marketingową, która wzbudzi Twoje zaufanie. Jest to bardzo ważne dla poczucia bezpieczeństwa. Dowiedz się, jakie działania w swoich projektach realizuje agencja. Pamiętaj – najbardziej skuteczne są te wielokanałowe, oparte o nowe media i popularne portale społecznościowe. Nie świadczy najlepiej o agencji marketingowej brak zgody na udział klienta we współtworzeniu kampanii reklamowej. Pamiętaj – musisz mieć możliwość ingerencji w tworzony wizerunek firmy.

Aby wybór był bardziej świadomy, należy określić – przed rozpoczęciem poszukiwań agencji marketingowej – co chcesz osiągnąć, w jakim czasie oraz wysokość budżetu, który zostanie przeznaczony na działania marketingowe. Przedstaw firmie swoje założenia i poproś o odniesienie się do nich. Odpowiedź na pewno będzie znacząca dla Twojego wyboru. Uwaga – nie dawaj się nabierać na puste obietnice, zachowaj zdrowy rozsądek.

 

artykuł zewnętrzny, fot. nadesłane