YAC jest producentem żyjącym na pograniczu Polski i Niemiec. Zapalony wielbiciel muzycznej dekonstrukcji, miłośnik dilejow i reverbów. Jeden z najbardziej uznanych rodzimych twórców głębokiej, nieoczywistej muzyki elektronicznej spod znaku szumu i dubu, popychającej słuchacza w odmęty kryjące się gdzieś na rubieżach techno, dronów i innych dźwiękowych ekstremów.

Począwszy od wczesnych prac przy tworzeniu deskostrukcyjnych miksów, lepiących setki dźwięków z róznych źrodeł (przykladem „Versions”- 35 minutowy mix zawierający 769 sampli w 35 min, dla którego ukuto określenie „mixing 2.0”) po bardziej dojrzałe produkcje, których owocem są EP-ki dla labeli instabil(„Viscaria” – 2014) i minicromusic („Mantas” – 2015), YAC konsekwentnie rozwija swoje zaszumione głebokie odrealnione brzmienie.

W międzyczasie razem z dlugoletnim kumplem w basie Tomkiem Karczewskim a.k.a. [77] powołuje dubowy duet NORMAL BIAS, który w roku 2017 wydaje na winylu niezwykle przychylnie przyjęty album nakładem U Know Me Records.Kolejnym etapem jest pełen solowy album. Dwa lata prac z taśmą, mielenia efektami i niekończącej sie dekonstrukcji wyjściowego materiału przyniosły 9 kompozycji w oldskulowym duchu klikającego minimal dubu.

Płyta zostaje wydana na CD w zaprzyjaźnionym gorzowskim Dym Records, co dopełnia przyświecającą tworzeniu albumu ideę oddania ducha przygranicznego życia w zachodnim pasie Polski. Materiał został zmasterowany w Gagarin Studio przez niezawodnego Kwazara. Okładkę zaprojektował Bartek Szymkiewicz.