Muzyka klubowa to muzyka dla tych, którzy uwielbiają imprezy, tańce i którzy mają energię do życia! To typ muzyczny, który powstał na bazie muzyki disco z lat 70’ ubiegłego wieku. Na jego podstawie z kolei narodziły się zaś i inne gatunki lub podgatunki – takie jak elektro hop. Nawet wielu fanów muzyki klubowej nie do końca wie czym jest elektro hop i jakie są jego cechy charakterystyczne. Warto zatem dowiedzieć się na ten temat nieco więcej!

Muzyka klubowa – informacje
Muzyka klubowa jest gatunkiem muzycznym, oznaczającym elektroniczną muzykę taneczną. Czasem określana jest też mianem EDM, jako skrót od Electronic Dance Music. Jest to gatunek wywodzący się z muzyki disco z lat 70’ XX wieku, a także z klasycznej muzyki elektronicznej. Do dziś muzyka ta jest tworzona przy użyciu specjalnego sprzętu elektronicznego, to znaczy na przykład syntezatorów. To gatunek bardzo popularny w obecnych czasach, ponieważ przeróżne hity i mieszanki są odgrywane przez DJ’ów w klubach tanecznych i barach – wszędzie, gdzie prowadzone jest nocne życie. Do takiej muzyki niezwykle łatwo jest tańczyć, stąd mnóstwo osób poszukuje specjalistów od jej tworzenia i odgrywania, którzy zagrają także na przykład na weselach.

Elektro hop – co to jest?
Elektro hop to gatunek muzyczny, powstały na bazie muzyki klubowej – poprzez jej połączenie z hip-hopem. Ten gatunek jest więc często nazywany po prostu elektronicznym hip-hopem, albo elektro rapem. Muzyka elektroniczna łączy się w nim z muzyką taneczną, jak również z hip-hopem. Do dziś można zapoznać się z jakimiś przedstawicielami tego niezwykłego połączenia, choć przeżył on szybki i gwałtowny rozkwit, a następnie równie niespodziewanie podupadł i zanikł, wyparty przez rozwijający się gangsta rap. To ten drugi gatunek (odmiana rapu) utrzymuje się w czołówce – nie oznacza to jednak, że nikt już nie gra elektro hopu. Po prostu tacy wykonawcy są o wiele mniej znani. Od jakiegoś czasu można zauważyć jednak trend rosnący – być może dlatego, że wiele osób eksperymentuje, chcąc się wypromować na czymś niezwykłym. Dlatego od około dekady elektro hop powoli wraca do łask – można oczekiwać, że będzie się to utrzymywać.

Informacje o biletach i koncertach
Kto uwielbia muzykę klubową lub elektro hop i chciałby dowiedzieć się nieco więcej o koncertach, klubach, festiwalach, nadchodzących wydarzeniach, a także kupić bilety na te z nich, które go interesują, powinien sprawdzić stronę Ticketmaster. Wszystkie najważniejsze dane zostały tam zgromadzone w jednym miejscu!

 

artykuł zewnętrzny, fot. materiały nadesłane