Poznaliśmy kolejnych wykonawców, którzy w dniach 9-10 lutego 2018 zaprezentują się na festiwalu SnowFest w Szczyrku. Drum’n’bassową reprezentację zasili jeden z najpopularniejszych duetów tego gatunku – Camo & Krooked. Będzie to okazja do wysłuchania ich najnowszego albumu “Mosaik” w wersji live. Kolejny artysta, to żywa legenda brytyjskiej elektroniki, czyli DJ Zinc. Ostatnim hedalinerem festiwalu jest Toddla T, który w Polsce pojawi się po raz pierwszy. Obok niego wystąpi doskonały MC DRS. W ogłoszeniu nie zabrakło polskiego akcentu za sprawą największej nadziei polskiego hip-hopu – Otsochodzi oraz zespołu Łąki Łan, który jest idealnym antidotum na mroźną noc.

Tradycyjnie nie zabraknie zawodów sportowych, które odbędą się na położnej obok skoczni narciarskiej Skalite. O nagrody powalczą zawodnicy z Polski i zagranicy – odbędą się zawody snowboardowe i freeski.

Bilety:
www.snowfest.pl/pl/bilety
I pula – wyprzedana!
II pula – 140 zł Regular Tickets (karnet dwudniowy) – od 2 listopada do 31 stycznia lub do wyczerpania zapasów
III pula – 180 zł Last Call Tickets (karnet dwudniowy) – od 1 lutego do 9 lutego lub do wyczerpania zapasów
Bilety na to wydarzenie dostępne są także w salonach Empik, Media Markt, Saturn na terenie całego kraju.
www.snowfest.pl

CAMO & KROOKED
Drum’n’bassowy duet z Wiednia przywiezie do Szczyrku materiał z najnowszego albumu „Mosaik” wydanego w czerwcu 2017 roku. Czwarte dzieło Austriaków promowały przebojowe single „If I Could” z gościnnym udziałem Joe Killingtona, „Good Times, Bad Times” i „Mandala” nagrana razem z Mefjusem.

Duet Camo & Krooked powstał w 2007 roku, a założyli go Reinhard „Camo” Rietsch i Markus „Krooked” Wagner. Ich pierwszy album ukazał się trzy lata później, a jego świetne przyjęcie zapewniło Austriakom kontrakt z kultową wytwórnią Hospital Records, która wydała dwa kolejne albumy producentów. „Mosaik” ukazał się nakładem ich własnego sublabelu BMG i trudno się dziwić – drum’n’bass jest tu tylko punktem wyjścia do eksploracji różnych rejonów nowoczesnej elektroniki.

Czwarty album w karierze to tylko jeden z wielu sukcesów Camo & Krooked w mijającym roku. Duet wypuścił świetnie przyjęty remiks utworu „The Entangled” Noisii, Essntial Mix dla radia BBC 1 oraz zdobył aż trzy nagrody w prestiżowym plebiscycie Drum `n`Bass Awards (Best Producer, Best Album, Best Track).
Camo & Krooked w Szczyrku wystąpią w wersji live.

DJ ZINC
DJ Zinc to legenda brytyjskiej elektroniki. DJ i producent obecny na scenie od wczesnych lat 90. Grał rave, drum’n’bass, trip-hop i breakbeat, a obecnie skupia się przede wszystkim na UK garage i house. Przywiązanie do gatunków nigdy nie było jego celem, w swoich setach i produkcjach od lat przeplata ze sobą pozornie niepasujące do siebie style. Na koncie ma kilkadziesiąt singli, szereg EP-ek, kompilacji, miksów a także liczne remiksy z kultową własną interpretacją hitu „Ready or Not” The Fugees czy „138 Trek”, który trafił na listę UK Top 30.

Zinc jest jednym z nielicznych artystów, którzy nagrali nie jeden, a dwa Essential Mixy dla radia BBC 1. Prowadzi też własną audycję w stacji Rinse FM, pojawia się też w programie Annie Mac. Grał na największych brytyjskich i europejskich festiwalach, a teraz pojawi się w Szczyrku na festiwalu SnowFest.

Jego wkład w brytyjską muzykę jest na tyle istotny, że obok The Beatles i Sex Pistols można znaleźć go na wystawie „British Music Experience” w londyńskiej O2 Arenie.

TODDLA T & MC DRS
Toddla T wychował się w Sheffield. Tam w wieku 9 lat zafascynował się hip-hopem, a później reggae, dancehallem i housem, z którymi związał się na dłużej. Na koncie ma trzy płyty, w tym „Watch Me Dance” wydane dla Ninja Tune i „Foreign Light” z 2017 roku, na którym nawiązał szerszą współpracę z wokalistką Andreą Martin. Z każdym kolejnym wydawnictwem poszerzał spektrum swoich inspiracji czerpiąc z grime’u, UK garage, R&B czy breakbeatu.

Poza Andreą Martin, współpracował z Coco, Stefflon Don, Wileyem, Roots Manuvą, Trinchy Snyderem czy Mattem Heldersem, perkusistą Arctiv Monkeys.

Podczas występu Toddla T będzie można posłuchać wokalnych umiejętności jednego z najlpeszych MC współczesnej sceny elektronicznej – DRS’a.

ŁĄKI ŁAN
Łąki Łan są dla Snowfestu jak Shellac dla Primavery. Festiwal po prosto nie może się bez nich odbyć. Kolorowa ekipa, znana z szalonych koncertów podczas których łączy soul funk, hip-hop, elektronikę i wiele innych gatunków, po raz trzeci z rzędu wystąpi na festiwalu.

Granie na żywo mają we krwi. Jak sami mówią, proces tworzenia zawsze zaczyna się dla nich na scenie, a studio jest jego dopełnieniem. Wypracowali niepowtarzalne, słowiańsko – międzygalaktyczne brzmienie, które cały czas ewoluuje i zaskakuje.

W listopadzie 2016 ukazała się najnowsza płyta Łąki Łan „Syntonia”, którą promowały single „Pola Ar” i „Bombaj”. Album został nominowany do Nagrody Fryderyk 2017 w kategorii „Album Roku – Alternatywa”.

OTSOCHODZI
Jedna z największych nadziei polskiego hip-hopu i jednocześnie jego największa zagadka. Młody raper posiada w dorobku podziemny debiut zatytułowany „7“ wydany w kwietniu 2015 roku. Również w tym roku został wybrany Młodym Wilkiem portalu Popkiller, co wiązało się ze wzmożoną aktywnością artystyczną.
Doceniony przez rodzimą scenę oraz wytwórnię Asfalt Records, w której to Otso wydał swój pierwszy długogrający album, pt. „Slam“. Obecnie promouje kolejne wydawnictwo, płytę „Nowy Kolor“. Singiel o tym samym tytule promował to wydawnictwo i zyskał dużą popularność, czego dowodem jest ponad 17 milionów odtworzeń na YouTube. Na nowej płycie znalazła się czołówka sceny – Pezet, O.S.T.R., Taco Hemingway, Włodi, Pelson, czy Holak.