Wiley, Sub Focus, Digitalism to pierwsze ogłoszone gwiazdy, które wystąpią podczas piątej edycji festiwalu SnowFestu. Do składu największego festiwali sportów zimowych i muzyki w Polsce dołączają także Dwa Sławy oraz Holak. Impreza odbędzie się w dniach 9-10 lutego w Szczyrku.

Gwiazdami SnowFestu 2018 będą ojciec chrzestny grime’u – Wiley, jeden 
z najciekawszych graczy na scenie drum’n’bass – Sub Focus, weterani electro house’u z Niemiec – Digitalism, a także reprezentanci polskiego hip-hopu – Holak i Dwa Sławy.

Tradycyjnie nie zabraknie zawodów sportowych, które odbędą się na położnej obok skoczni narciarskiej Skalite. O nagrody powalczą zawodnicy z Polski i zagranicy – odbędą się zawody snowboardowe i freeski.

Bilety:

www.snowfest.pl/pl/bilety

I pula – wyprzedana!
II pula – 140 zł Regular Tickets (karnet dwudniowy) – od 2 listopada do 31 stycznia lub do wyczerpania zapasów
III pula – 180 zł Last Call Tickets (karnet dwudniowy) – od 1 lutego do 9 lutego lub do wyczerpania zapasów

Bilety na to wydarzenie dostępne są także w salonach Empik, Media Markt, Saturn na terenie całego kraju.

WILEY

Gdyby nie Wiley nie byłoby Stormzy’ego, Skepty, a może i Dizzee Rascala. Obecny od ponad 20 lat na scenie reprezentant wschodniego Londynu sam tytułuje się ojcem chrzestnym grime’u, tak też nazywa się jego najnowszy album, wydany w tym roku „Godfather”. Godzinny materiał to przegląd tego co dziś najlepsze w grime’ie i brytyjskim hip-hopie, z gościnnymi występami Flowdana, Skepty, P Money, Mangi i innych.
Debiut Wileya ukazał się w 2004 roku, jednak raper aktywny był już od 1996 roku. Debiutował w złotej erze londyńskich pirackich radiostacji z Rinse Fm na czele. Był członkiem składów SS Crew, Ladies Hit Squad i Pay As You Go. Z tym ostatnim nagrał numer „Champagne Dance”, który w 2002 znacznie przyczynił się do awansu grime’u z podziemia do mainstreamu. Od tamtego momentu Wiley pozostaje jednym z najaktywniejszych brytyjskich raperów z 11 albumami, 12 mixtape’ami i serią EP-ek na koncie. Numery „Wearing my Rolex” i „Cash in My Pocket” z rewelacyjnego albumu „See Clear Now” to absolutne klasyki gatunku, a nowsze produkcje w rodzaju „Numbers in Action” czy „Boom Blast” potwierdzają jego pozycję.
Na 2018 rok zaplanowana jest druga część albumu „Godfather”, a w listopadzie tego roku książka. Biorąc pod uwagę tempo Wileya, przed jego wizytą na festiwalu SnowFest może ukazać się jeszcze sporo nowego materiału.

SUB FOCUS feat. MC ID

Sub Focus to jeden z najbardziej uznanych DJ-ów w świecie drum’n’bassu. Podobnie jak Wiley zaczynał na początku XXI wieku. Na koncie ma dwa albumy – imienny debiut z 2009 roku wydany przez RAM Records i album „Torus” z 2013 roku. Poza tym wypuścił kilkadziesiąt singli i remiksów. Jedna z ostatnich jego produkcji to „Trouble” nagrany wspólnie z Rudimental, Chronixxem i Maverickiem Sabre.
Sub Focus zaczynał od klasycznego drum’n’bassu, później, począwszy od debiutu, zwrócił się w stronę bardziej efektownej i spektakularnej odmianie gatunku w duchu Pendulum. Sam zresztą przyznawał, że inspirował się grupami The Prodigy i The Chemical Brothers, które łączyły elektronikę z gitarami. Słynie z niezwykle energetycznych DJ-setów, w których łączy drum’n’bass z dubstepem, electro, a także mniej oczywistymi wpływani, jak choćby „Smells Like a Teen Spirit” Nirvany.
Na drugim albumie postawił na przebojowość, wplatając do swoich numerów house’owe melodie i zapraszając licznych wokalistów takich jak MNEK, Kele Okereke z Block Party, Foxes czy Kenzie May. Na koncie ma także remiksy dla The Prodigy, Example, Deadmau5a czy Dizzee Rascala. Na festiwalu SnowFest wystąpi z jednym z najbardziej zasłużonych drum’n’bassowych MC`s – MC ID.

DIGITALISM

Byli w awangardzie electro house’u dekadę temu, a ich debiut „Idealism” z 2007 roku to absolutna klasyka gatunku obok „†” Justice i „Oi Oi Oi” Boys Noize. Mimo, że pochodzą z Niemiec, są przesiąknięci na wskroś francuskimi wpływami.
Ich brzmienie jednak zawsze było bardziej organiczne niż francuskich kolegów z wycieczkami w stronę dance punka i Indie. Przeboje takie jak „Pogo” czy „Moonlight” były hitami imprez modnej młodzieży dekadę temu. Drugi album „I Love You, Dude” z 2011 roku był dziełem znacznie dojrzalszym, bardziej przebojowym i precyzyjnie wyprodukowanym. Przynależność do świata Indie potwierdził gościnny udział Juliana Casablancasa z The Strokes oraz kolejne przeboje takie jak „2 Hearts”, „Forrest Gump” czy „Circles”.
W 2016 roku ukazał się nieco odmienny „Mirage”, na którym gościnnie pojawił się Anthony Wilson – freestylujący kierowca autobusu zespołu. Pod koniec paźdzernika 2017 r. ukazały się dwa single – „Jet” i „Spektrum”, na których zespół dalej rozwija swoją wizję electro house’u. Utwory trafią na zapowiadaną EP-kę „5KY11GHT”, która ma być pierwszym, całkowiciem instrumentalnym wydawnictwem zespołu.

DWA SŁAWY

Dwa Sławy to łódzki duet, w skład którego wchodzą Rado Radosny oraz Astek. Związani wcześniej z macierzystymi formacjami – Uśpione Miasto i Ustinstrumentalix w 2006 roku postanowili połączyć siły aby tworzyć zupełnie nowy projekt. Pod szyldem Dwa Sławy wydali dotąd sześć wydawnictw, z których dwa ostatnie – „Ludzie Sztosy” i „Dandys Flow” pokryły się złotem. W swoich numerach łączą ekstremalnie szybką nawijkę z inteligentnymi grami słownymi, nowoczesnymi podkładami i sprawnym doborem współpracowników. Na ich albumach na featuringach pojawiali się m.in. Tede, Quebonafide czy DJ Flip.

HOLAK

Holak zaczynał jako muzyk gitarowego zespołu Kumka Olik, a ostatnio spełnia się jako alternatywny hip-hopowiec w projekcie Małe Miasta, pod własnym nazwiskiem i w produkcjach firmowanych przez Alkopoligamię.com. Jest autorem tekstów dla projektu SONAR, autorem okładek płyt Tego Typa Mesa, reedycji Malarzy i Żołnierzy, Happysad, Smolika, Wojtka Mazolewskiego i swoich albumów, a jako producent współpracował z takimi raperami jak W.E.N.A. czy Ten Typ Mes.
W lutym 2017 r. bez żadnej wcześniejszej zapowiedzi ukazał się jego długo wyczekiwany solowy album ,,The Introvert” wydany w formie magazynu z CD. Holak promuje ten album z live bandem i VJ-em, z którymi zagościł na najważniejszych festiwlach w Polsce.