Smartwatch – więcej niż zwykły zegarek dla dziecka

Z każdym rokiem otaczający nas świat posuwa się do przodu. Zmieniają się trendy w modzie, a także w technologii. Kiedyś dzieci cieszyły się z małych drobiazgów, a otrzymany na komunię rower, czy zegarek był niezwykłym prezentem. Dzisiaj to codzienność, która obecnie już tak nie zachwyca. Dzisiaj dzieci chcą być na bieżąco ze wszystkimi nowinkami technicznymi, a smartwatche stały się jedną z nich. Czy ten „więcej” niż zwyczajny zegarek powinien znaleźć się na ręku naszego dziecka?

Różnice między „normalnym” zegarkiem a smartwatchem

Obecnie chyba nie ma osoby, która by nie słyszała nazwy „smartwatch”. Jest to nic innego jak urządzenie, które oprócz wskazywania aktualnej godziny i daty, posiada jeszcze kilka niezwykłych funkcji. Jedną z nich i chyba najważniejszą, jest możliwość odbierania, jak również wykonywania połączeń telefonicznych. Smartwatch musi być jednak wyposażony w kartę sim, aby możliwe było wykonywanie takich połączeń. Ale to nie wszystko, co potrafi to mądre urządzenie. Oto najważniejsze funkcje:

  • Umożliwia on wykonywanie połączeń i wysyłanie wiadomości tekstowych na numery, które wprowadzi rodzic, a także ich odbieranie,
  • Dziecko może wysłać sygnał SOS, który powiadomi rodzica, że znalazło się ono w niebezpieczeństwie,
  • W zależności od modelu, można na tym zegarku grać w gry,
  • Smartwatche mają możliwość mierzenia kroków i tętna, co jest bardzo przydatne, jeśli ktoś lubi uprawiać sport i aktywnie spędza czas.

Jednak smartwatch jest nie tylko przydatny dla dziecka, ale z zasobu jego funkcji mogą korzystać też rodzice. Do zegarka często dedykowane są specjalne aplikacje, które pomagają w kontrolowaniu wszystkich połączeń, jakie wykonuje dziecko. Mało tego – za pomocą lokalizacji GPS rodzic może sprawdzić, gdzie jego dziecko aktualnie się znajduje lub gdzie przybywało wcześniej.

Do wyboru do koloru – najpopularniejsze modele smartwatchów

Rynek oferuje wiele modeli, więc najlepiej prześledzić ofertę i wybrać ten, którego funkcje najbardziej nas interesują. Przeanalizowali je eksperci z portalu zegarki.net.pl, a opracowane zestawienie znajdziemy na portalu dzieciakowelove.pl. Najpopularniejsze modele to:

  • Smartwatch Q50 – nie posiada on dotykowego wyświetlacza, a sterowanie odbywa się za pomocą dedykowanej aplikacji. Posiada GPS, kontrolę połączeń dziecka, odbieranie i wysyłanie wiadomości, a także możliwość podsłuchu.
  • Smartwatch Q90 – posiada funkcje takie jak zegarek powyżej, plus kilka dodatkowych oraz dotykowy, kolorowy wyświetlacz.
  • Smartwatch CALMEAN – ten zegarek ma wbudowaną już kartę SIM i numer, a także wiele funkcji. Aby móc kontrolować dziecko, trzeba pobrać specjalną aplikację z kontrolą rodzicielską.

Czy zakup smartwatcha to dobry pomysł?

Wielu rodziców zastanawia się, co się dzieje z ich dziećmi, kiedy nie mają ich na oku. Kiedy podróżują lub wracają ze szkoły albo co robią w przerwach międzylekcyjnych. Są to obawy naturalne. Zakup smartwatcha jest dobrym pomysłem, ponieważ cały czas można mieć bezpośredni kontakt z dzieckiem, a także korzystać z dodatkowych funkcji, które wymienialiśmy wyżej. Rodzic jest spokojniejszy, a dziecko posiada modny gadżet. Więcej na stronie opisującej smartwatche dla dzieci dostępnej tutaj.

 

artykuł zewnętrzny, fot. materiały nadesłane