Smartwatch – więcej niż zwykły zegarek dla dziecka

Z każdym rokiem otaczający nas świat posuwa się do przodu. Zmieniają się trendy w modzie, a także w technologii. Kiedyś dzieci cieszyły się z małych drobiazgów, a otrzymany na komunię rower, czy zegarek był niezwykłym prezentem. Dzisiaj to codzienność, która obecnie już tak nie zachwyca. Dzisiaj dzieci chcą być na bieżąco ze wszystkimi nowinkami technicznymi, a smartwatche stały się jedną z nich. Czy ten „więcej” niż zwyczajny zegarek powinien znaleźć się na ręku naszego dziecka?

Różnice między „normalnym” zegarkiem a smartwatchem

Obecnie chyba nie ma osoby, która by nie słyszała nazwy „smartwatch”. Jest to nic innego jak urządzenie, które oprócz wskazywania aktualnej godziny i daty, posiada jeszcze kilka niezwykłych funkcji. Jedną z nich i chyba najważniejszą, jest możliwość odbierania, jak również wykonywania połączeń telefonicznych. Smartwatch musi być jednak wyposażony w kartę sim, aby możliwe było wykonywanie takich połączeń. Ale to nie wszystko, co potrafi to mądre urządzenie. Oto najważniejsze funkcje:

  • Umożliwia on wykonywanie połączeń i wysyłanie wiadomości tekstowych na numery, które wprowadzi rodzic, a także ich odbieranie,
  • Dziecko może wysłać sygnał SOS, który powiadomi rodzica, że znalazło się ono w niebezpieczeństwie,
  • W zależności od modelu, można na tym zegarku grać w gry,
  • Smartwatche mają możliwość mierzenia kroków i tętna, co jest bardzo przydatne, jeśli ktoś lubi uprawiać sport i aktywnie spędza czas.

Jednak smartwatch jest nie tylko przydatny dla dziecka, ale z zasobu jego funkcji mogą korzystać też rodzice. Do zegarka często dedykowane są specjalne aplikacje, które pomagają w kontrolowaniu wszystkich połączeń, jakie wykonuje dziecko. Mało tego – za pomocą lokalizacji GPS rodzic może sprawdzić, gdzie jego dziecko aktualnie się znajduje lub gdzie przybywało wcześniej.

Do wyboru do koloru – najpopularniejsze modele smartwatchów

Rynek oferuje wiele modeli, więc najlepiej prześledzić ofertę i wybrać ten, którego funkcje najbardziej nas interesują. Przeanalizowali je eksperci z portalu zegarki.net.pl, a opracowane zestawienie znajdziemy na portalu dzieciakowelove.pl. Najpopularniejsze modele to:

  • Smartwatch Q50 – nie posiada on dotykowego wyświetlacza, a sterowanie odbywa się za pomocą dedykowanej aplikacji. Posiada GPS, kontrolę połączeń dziecka, odbieranie i wysyłanie wiadomości, a także możliwość podsłuchu.
  • Smartwatch Q90 – posiada funkcje takie jak zegarek powyżej, plus kilka dodatkowych oraz dotykowy, kolorowy wyświetlacz.
  • Smartwatch CALMEAN – ten zegarek ma wbudowaną już kartę SIM i numer, a także wiele funkcji. Aby móc kontrolować dziecko, trzeba pobrać specjalną aplikację z kontrolą rodzicielską.

Czy zakup smartwatcha to dobry pomysł?

Wielu rodziców zastanawia się, co się dzieje z ich dziećmi, kiedy nie mają ich na oku. Kiedy podróżują lub wracają ze szkoły albo co robią w przerwach międzylekcyjnych. Są to obawy naturalne. Zakup smartwatcha jest dobrym pomysłem, ponieważ cały czas można mieć bezpośredni kontakt z dzieckiem, a także korzystać z dodatkowych funkcji, które wymienialiśmy wyżej. Rodzic jest spokojniejszy, a dziecko posiada modny gadżet. Więcej na stronie opisującej smartwatche dla dzieci dostępnej tutaj.

 

artykuł zewnętrzny, fot. materiały nadesłane

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *