Pożyczki prywatne są formą zapożyczeń pozabankowych, udzielanych przez osoby prywatne osobiście lub za pośrednictwem odpowiednich firm. Na tego typu usługi nie brakuje chętnych, w związku z czym pojawia się również coraz więcej atrakcyjnych ofert. Wciąż jednak znalezienie dobrego inwestora nie jest łatwym zadaniem. Dlatego przed zaciągnięciem pożyczki prywatnej, warto dowiedzieć się gdzie można zrobić to sprawnie i bezpiecznie.

Na czym polega udzielanie pożyczki prywatnej?

Pożyczki prywatne znacząco różnią się od popularnych chwilówek i wymagających kredytów bankowych. Udzielane są przez inwestorów prywatnych, którzy wyrazili zainteresowanie propozycją składaną przez pożyczkobiorcę. Potencjalny dłużnik może też sam odpowiedzieć na ofertę zamieszczaną przez inwestora. Udzielenie pożyczki prywatnej zwykle wymaga bezpośredniego lub pośredniego kontaktu z pożyczkodawcą, w celu ustalenia i potwierdzenia ostatecznych warunków zawieranej umowy. Dopiero po obopólnym uzgodnieniu oraz zatwierdzeniu szczegółów dojść może do sfinalizowania transakcji. Zaletą pożyczek prywatnych jest brak weryfikacji pożyczkobiorcy w bazach i rejestrach dłużników, takich jak BIG, BIK czy KRD. Ponieważ dotychczasowe zadłużenie nie ma wpływu na uzyskanie zapożyczenia, o gotówkę starać mogą się nawet osoby w bardzo trudnej sytuacji finansowej, które nie mają szans na pozytywną ocenę zdolności nie tylko w bankach, ale tez wielu instytucjach pozabankowych.

Pożyczki prywatne – gdzie ich szukać?

Ogłoszenia dotyczące pożyczek prywatnych zamieszczane są najczęściej w internecie. Osoby zdecydowane na udzielenie pożyczki lub pragnące takową otrzymać, zazwyczaj korzystają w tych celach ze specjalnych portali o tematyce pożyczek społecznościowych. Jednak nieprzemyślana odpowiedź na prywatne ogłoszenie zawsze wiąże się ze sporym ryzykiem. Inwestorzy ryzykują, ponieważ szanse na napotkanie niewypłacalnego i tonącego w długach kontrahenta zawsze są spore. Wątpliwości często dotykają także pożyczkobiorcy. Osoba potrzebująca pożyczki może trafić na nieuczciwego naciągacza, który wykorzysta swoją pozycję do wynegocjowania zbyt wysokiego oprocentowania lub przedstawi inne, bardzo niekorzystne dla pożyczkobiorcy warunki umowy. Rozwiązaniem tego problemu są serwisy pośredniczące w udzielaniu pożyczek prywatnych, które udzielają swoim klientom dostępu do sprawdzonych i rzetelnych partnerów finansowych.

Jak działają serwisy pośredniczące?

Serwis posiadający własną bazę inwestorów to na przykład Concash.pl. Po przejściu weryfikacji, każdy nowy klient może otrzymać kontakt zwrotny od pożyczkodawców zainteresowanych jego ofertą. Największa zaletą serwisu jest niskie oprocentowanie, dzięki czemu pożyczkobiorca może otrzymać gotówkę na bardzo atrakcyjnych warunkach. Serwis https://concash.pl/ posiada certyfikat SSL i zapewnia szyfrowanie danych osobowych, co pozostaje nie bez wpływu na bezpieczeństwo użytkowników. Platforma ma ogólnopolski zasięg i wymaga od swoich klientów minimum formalności, dzięki czemu proces udzielania pożyczki nie jest przesadnie skomplikowany. Nieco młodszym serwisem o podobnych zasadach działania jest portal https://monebay.pl/, który również dysponuje własną bazą inwestorów. Po dodaniu ogłoszenia i potwierdzeniu danych, do potrzeb klienta dopasowywany jest potencjalnie najlepszy pożyczkodawca. W obu przypadkach na rozpatrzenie decyzji nie mają większego wpływu wpisy w bazach KRD, BIK czy zajęcia komornicze.

Podsumowanie

Pożyczki prywatne to dobry sposób na szybkie uzyskanie gotówki. Odbywają się sprawnie i szybko, nie wymagają nieskazitelnej oceny w bazach dłużników i mogą być bardzo istotnym wsparciem finansowym dla osoby potrzebującej. Duże znaczenie ma jednak wybór pewnego inwestora i gwarancja uzyskania zapożyczenia. Dlatego właśnie serwisy pośredniczące w zawieraniu transakcji posiadają własne bazy inwestorów i zapewniają swoim klientom wysoki stopień konwersji. Cały proces udzielania pożyczki opiera się na przejrzystych zasadach i przebiega przy minimum formalności. Na pożyczkobiorców czekają też atrakcyjne warunki umowy i liczne udogodnienia, pozwalające na przykład na możliwość opóźnienia spłaty rat.

Concash opinie

Nawet w przypadku skorzystania ze sprawdzonego serwisu, obawa przed zaciągnięciem pożyczki prywatnej jest całkowicie zrozumiała. Dlatego właśnie warto posiłkować się opiniami innych użytkowników. Na stronie http://di.com.pl/concashpl-opinie-klientow-forum-obiektywna-analiza—czy-warto-58617 znaleźć można obiektywną analizę serwisu Concash, która może dać potencjalnym klientom platformy jeszcze lepsze pojęcie na temat pożyczek prywatnych.

 

artykuł zewnętrzny, fot. materiały nadesłane