Odtwarzacze dla DJ-ów – jaki dla amatora, a jaki dla profesjonalisty? – 80bpm.net

Odtwarzacze dla DJ-ów – jaki dla amatora, a jaki dla profesjonalisty?

Jednym z podstawowych elementów wyposażenia każdego DJ-skiego stanowiska jest odtwarzacz CD. Niegdyś odtwarzano muzykę przy pomocy gramofonów. Odtwarzacze, czyli tak zwane kombajny, stają się coraz bardziej popularne wśród DJ-i. Są bardziej mobilne, posiadają więcej funkcji, a ich obsługa jest całkiem prosta. Rynek jest wręcz przepełniony sprzętem dla DJ-i, dlatego podpowiadamy co powinien wybrać amator, a co profesjonalista.

Odtwarzacz CD dla początkującego DJ-a

Jeżeli dopiero zaczynamy swoją przygodę z tworzeniem muzyki to nie powinniśmy kupować sprzętu z najwyższej półki. Pierwszym powodem jest cena. Nie każdy, kto jest na początkach swojej kariery ma ochotę wydawać kilka tysięcy złotych na sprzęt. Po drugie – odtwarzacze dla profesjonalistów charakteryzują się skomplikowaną obsługą. Przez co amator na pewno nie poradzi sobie ze sprawnym wykorzystaniem wszystkich dostępnych funkcji. Osoba początkująca powinna zwrócić uwagę na dwie rzeczy. Pierwszą z nich jest jakość wykonania. Pomimo tego, iż sprzęt nie będzie wykorzystywany na największych scenach świata to warto zadbać o to, by był on wykonany z materiałów dobrej jakości. Drugą istotną rzeczą są funkcje, w które wyposażony jest odtwarzacz. Przykładową funkcją jest Cue Point, dzięki której można wyznaczyć na ścieżce audio punkt, od którego zacznie grać muzyka po przyciśnięciu przycisku.

Niestety należy liczyć się z tym, że sprzęt DJ-ski nie jest tani i nawet za odtwarzacz dla początkującego przyjdzie nam zapłacić całkiem sporo. Poszukując czegoś dla siebie powinniśmy przyjrzeć się firmie Pioneer. Sprzęt dla takich osób można kupić już od 2000 zł.

Odtwarzacz dla profesjonalnego DJ-a

W sprzęcie dla profesjonalistów nie ma miejsca na kompromisy. Odtwarzacze dla zawodowców powinny być wykonane z najwyższej jakości materiałów, a swoim użytkownikom dostarczać najbardziej zaawansowanych funkcji. Zawodowiec nie może spotkać się z sytuacją, w której sprzęt będzie ograniczał jego możliwości. Dlatego więc największe marki znane w świecie DJ-skim dokładają wszelkich starań, by tworzyć jak najlepszy sprzęt. Pioneer widnieje na scenie DJ-skiej już od ponad 20 lat i przez ten cały czas wyznacza nowe trendy. PioneerDJ dla profesjonalistów stworzył odtwarzacz CDJ-900.

Model ten posiada pierwsze w branży rozwiązanie wykorzystujące funkcję PRO DJ LINK, polegające na tym, że pliki muzyczne oraz dane z jednego urządzenia mogą być udostępniane na cztery odtwarzacze jednocześnie. Wraz z CDJ-900 dostarczona jest aplikacja RekordBox. Służy ona organizowaniu oraz katalogowaniu zbiorów muzyki. Gdy zaimportujemy wszystkie utwory mamy możliwość ich profesjonalnej edycji. Można pracować nad tempem ścieżki audio, zapętleniami, punktami startowymi oraz wieloma innymi rzeczami.

Podsumowanie

Odtwarzacz jest podstawowym narzędziem pracy każdego DJ-a. Obecnie rynek jest przepełniony wieloma produktami, więc ciężko jest wybrać sprzęt zarówno dla amatora jak i dla profesjonalisty. Na uznanie z pewnością zasługuje kombajn firmy Pioneer, a dokładnie model CDJ-900. Został on stworzony z myślą o zawodowcach, jednak nic nie stoi na przeszkodzie, by korzystały z niego również osoby początkujące.

 

artykuł zewnętrzny, fot. materialy nadesłane

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*