Kościelisko jest miejscem magicznym, przekonał się o tym każdy, kto choć raz tu zagościł. Jeżeli jednak nigdy tego nie zrobiliście, to dajemy Wam kolejny, świetny powód. Kościelisko bowiem, oprócz doskonałej lokalizacji – mówi się przecież, że jest to „brama do Tatr Zachodnich – przywiązaniu do folkloru i lokalnej tradycji, świetnie rozwiniętej bazy noclegowej, postanowiło w tym roku zrobić coś więcej.

Music Trail Festival to seria sierpniowych i wrześniowych koncertów, które prowadzić Was mają, jak dobrze oznaczony szlak, do październikowego finału. Całość została pomyślana tak, aby muzyka wpisywała sie w wyjątkowość miejsca, krajobrazu, filozofii czasu, który w Kościelisku płynie jakby inaczej, piękniej. Music Trail Festival ma scalać naturę, walory miejsca i wrażliwość artystów.

W sierpniu chcemy zabrać Was w podróż z takimi przewodnikami jak: Lor, Rosalie Chatwin, Jakub Kusior, Sasha Boole. Całość natomiast zakończy wydarzenie z kilkoma artystami, którzy pojawią się 7 października 2017 na scenie Domu Ludowego, budynku będącego emanacją tego, czym Kościelisko stoi – historycznie, widokowo i klimatycznie. Szczegóły wydarzeń wrześniowych i finału przedstawimy wkrótce, spodziewajcie się jednak wyprawy do dalekiej Kanady…

Cykl powstał dzięki współpracy z Polskimi Kolejami Linowymi, a skoro jesteśmy „na szlaku”, to koniecznie trzeba zwrócić również uwagę na Krynicę Zdrój. Artyści, jak na prawdziwy trial przystało, będą występowali i w Kościelisku, i Krynicy Zdrój właśnie. To nie przypadek! 8 grudnia 1937 roku uruchomiona został pierwsza w Polsce kolej linowo-terenowa na Górę Parkową w Krynicy Zdroju, która do dziś zachowała wyjątkowy styl, stając się zabytkiem przedwojennej myśli technicznej. Tak, tak, w Krynicy świętujemy 80-te urodziny, oczywiście na szlaku Music Trail Festival.

_____________________________________________

Lor

Lor to grupa tworzona przez utalentowane nastolatki z Krakowa: Julię Skibę (komponuje i gra na pianinie), Paulinę Sumerę (pisze teksty), Jagodę Kudlińską (śpiewa) i Julię Błachutę (gra na skrzypcach). Zespół prezentuje muzykę niezwykle klimatyczną, opartą na brzmieniach skrzypiec i pianina, które świetnie współgrają z subtelnym i ujmującym wokalem. Same o sobie mówią, że grają folk, a inspiracją do tworzenia stanowią artyści tacy jak: Tom Rosenthal, Sóley, Agnes Obel, czy Birdy. Lor powstał na początku 2015 roku, gdy pod wpływem obrazu Ogród Szczęśliwych Zmarłych Friedricha Hundertwassera została skomponowana pierwsza piosenka The Garden of Happy Dead People. We wrześniu tego samego roku powstał teledysk do utworu Windmill, który spotkał się z bardzo dobrym odbiorem i zainteresowaniem takich mediów jak TVN czy Polskie Radio. Zespół miał okazję zagrać na takich wydarzeniach jak: Spring Break, Slot Art, Soundrive, Europejskie Targi Muzyczne Gazety Co Jest Grane, a także supportował norweską artystkę Aurorę. 16 lutego 2017 ukazał się najnowszy klip zespołu do utworu Keaton.

Rosalie Chatwin

To młoda artystka, której muzyczna przygoda rozpoczęła się w wieku 14 lat, kiedy napisała swoją pierwszą piosenkę. Dorastała w domu przepełnionym muzyką. W wieku 19 lat wydała autorską płytę „Diary” – niezwykle emocjonalną i delikatną. Koncertowała w licznych miastach w Polsce, nie jest jej obcy również „busking”, czyli granie na ulicach. Jej inspiracją są głównie ludzie, to jak wpływają na jej świat oraz wszelkie niedopowiedzenia i skrajności. Młodzieńcze teksty i proste, bardzo urocze melodie to znak rozpoznawczy Rosalie. Songwriterka ma raptem 21 lat i stale się rozwija. Jeśli lubisz twórczość takich artystek jak Erykah Badu, Katie Melua czy Alicia Keys, prawdopodobnie spodoba Ci się też granie Rosalie.

Jakub Kusior
To 21-letni pasjonat gry na gitarze i songwriter, który przygodę z muzyką rozpoczął w 2010 roku. Jego talent gry na instrumencie ujawnił się niezwykle szybko, ponieważ już po 6 miesiącach nauki zajął drugie miejsce w ogólnopolskim festiwalu Fingerstyle Feeling.

W czerwcu 2013 roku Kusior wydał debiutancką płytę „Step by Step”, na której znalazło się 10 autorskich instrumentalnych kompozycji. Ponadto zdecydował się na udział w 6. edycji programu „Must Be The Music”, gdzie odniósł spory sukces i doszedł aż do półfinału. Rok później Kuba zaczął jednocześnie pisać i śpiewać teksty do swoich utworów, co zaowocowało mini-albumem „Far Away” wydanym przez wytwórnię Fonografika. Dziś jego muzyka jest połączeniem popu, folku, bluesa, rocka i indie. Artysta, pomimo młodego wieku, ma już na swoim koncie kilka sukcesów. Występował m. in. na festiwalach Spring Break oraz Songwriter Łódź Festiwal.

Sasha Boole
To jeden z najważniejszych i najbardziej aktywnych przedstawicieli ukraińskiej sceny alternatywnej. Gra country i folk zmieszane z whisky, ciekawymi, budzącymi emocje opowieściami oraz ciągłą podróżą.

Lubisz Boba Dylana, Johnny’ego Casha, King Dude’a albo Neila Younga? Prawdopodobnie polubisz też Sashę. Artysta gra na kilku instrumentach.

W ciągu trzech ostatnich lat ten trubadur zagrał w Polsce ponad 130 razy! Dostał też pierwsze zaproszenia na festiwale oraz występy w innych krajach. Grał w Czechach, Holandii, Belgii, Szwajcarii i Niemczech oraz na Słowacji i Islandii, gdzie słuchacze przyjęli go bardzo entuzjastycznie. W kwietniu 2017 roku Sasha dokonał niebywałej rzeczy – zagrał 24 koncerty w 24 miejscach w 24 godziny! Akcję przeprowadzono w Łodzi. Koncerty odbyły się w klubach, ale też na dworcach, w domach dziecka, szpitalach, przedszkolach i rozgłośniach radiowych. Latem 2017 roku wydany będzie trzeci album artysty „Golden Tooth”.

_____________________________________________

Program w sierpniu:
Jakub Kusior
01.08. Kościelisko
02.08. Krynica Zdrój

Rosalie Chatwin
08.08. Kościelisko
09.08 Krynica Zdrój

LOR
11.08. Kościelisko

Sasha Boole
25.08. Kościelisko
26.08. Krynica Zdrój
_____________________________________________

Szczegóły dotyczące miejsca i godzin:

Kościelisko | godzina 20:00
Scena plenerowej w Kościelisku
(w razie niepogody występy zostaną przeniesione do Domu Ludowego)

Kudowa Zdrój | godzina 18:00
Góra Parkowa

_____________________________________________

Wszystkie koncerty w sierpniu są bezpłatne. By jednak wesprzeć wydarzenie, zamiast biletów wstępu, będzie możliwość kupna specjalnie przygotowanych pamiątek, do czego gorąco zachęcamy.

Kolejne ogłoszenia już niebawem – bądźcie z nami na szlaku:

musictrailfestival.pl