Ulfur Ulfur: hip-hop z Islandii wraca do Polski

Po sukcesie kwietniowego koncertu w ramach Spring Break islandzcy raperzy Úlfur Úlfur wracają do Polski we wrześniu na cztery koncerty 12 września w Warszawie, 13 września w Poznaniu, 14 września w Sopocie i 21 września w Toruniu.

Úlfur Úlfur wiosną tego roku wystąpili na festiwalu Spring Break, na którym dosłownie roznieśli Meskalinę – klub wypełniony był po brzegi, a publika szalała aż do ostatniego utworu. Kwietniowy występ nie był pierwszym koncertem zespołu w Polsce. O raperach zaczęło robić się głośniej już w zeszłym roku we wrześniu, kiedy wystąpili w Warszawie w ramach festiwalu New Neighborhoods. Latem 2016 roku nagrali razem z ekipą kultowego magazynu Vice teledysk, w którym wystąpiła top modelka Monika JAC Jagaciak.

Na zeszłorocznym festiwalu Iceland Airwaves zrobili furorę nie tylko wśród rodzimej publiczności, ale również zachwycając zagranicznych słuchaczy swoimi mocnymi beatami i wpadającym w ucho stylem rapowania. Potem pojawili się w Estonii na Tallinn Music Week czy w Holandii na jedynym showcasie hip-hopowym w Europie New Skool Rules.

Po pracowitym lecie festiwalowym, Arnar i Helgi nie robią odpoczynku tylko dalej ruszają w trasę po Europie. W Polsce pojawią się we wrześniu na czterech koncertach: w Warszawie, Poznaniu Sopocie i Toruniu.

“Język w wypadku tej charyzmatycznej dwójki nie stanowi bariery komunikacyjnej, o czym przekonuje się widownia w kolejnych państwach Europy.” pisze Małgorzata Muraszko, wyborcza.pl

“Dwaj charyzmatyczni raperzy (…) urządzający sobie chwilami zwariowaną żonglerkę słowną, oraz zapadające w ucho melodie opakowane w nowoczesne, ale nieprzelakierowane brzmienia.” Jędrzej Słodkowski, Gazeta Wyborcza

“…u podstawy islandzkiej sceny hip-hopowej leży umiejętność odnoszenia się do rzeczywistości na własnych warunkach. A to jest właśnie hip hop.” Factmag, sierpień 2016

Úlfur Úlfur na czterech koncertach w Polsce:
12.09 Warszawa (BardzoBardzo) (wydarzenie na fb) https://goout.net/pl/billety/ulfur-ulfur/hlib/
13.09 Poznań (Projekt LAB) (wydarzenie fb) https://goout.net/pl/billety/ulfur-ulfur/jlib/
14.09 Sopot (Mewa Towarzyska) (wydarzenie fb) https://goout.net/pl/billety/ulfur-ulfur/ilib/
21.09 Toruń Festiwal Transgresje ( Klub NRD )

Úlfur Úlfur (is.: wilk wilk) to raperski duet z Islandii, który tworzą Arnar Freyr i Helgi Sæmundur. Chłopaki rapują o otaczającej ich codzienności, poruszając wiele tematów, od poważnych po bardziej błahe, korzystają z życia i bawią się muzą. I do tego też zachęcają innych – zadawania niewygodnych pytań, kwestionowania rzeczywistości, łamania zasad, szukania siebie, a przy tym brania z życia garściami. Tacy są też Arnar i Helgi – myślą niekonwencjonalnie, nie boją się wychodzić poza granice muzyki rapowej, mieszać różne style i stworzyć coś niezwykłego po drodze.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *