W Warszawie pełno jest atrakcji, dlatego planując weekendowy wyjazd do stolicy, warto opracować sobie plan działania, by nie zagubić się w labiryncie uliczek i całej masie lokali. Stolica ma kultowe miejsca, które koniecznie trzeba odwiedzić!

W piątek (na dobry początek)

Jeśli przyjeżdżacie już w piątek, powinniście wybrać się na wieczorny spacer po Starówce. Pasjonatom historii na pewno spodoba się wycieczka z przewodnikiem (warszawscy są naprawdę zakręceni!), a dla tych, którzy wolą upajanie się klimatem wiecznie żywego miasta, najlepszą opcją są festiwale uliczne, np. Niewinni Czarodzieje i Warszawska Jesień z muzyką współczesną graną na żywo, albo pokazy teatralne (Festiwal Sztuki Ulicy) i letnie kina plenerowe, choćby na Polu Mokotowskim. Dla odważnych świetną atrakcję na wieczór pełen wrażeń stanowi interaktywne muzeum strachu.

Gorączka sobotniej nocy

Sobota w Warszawie to dzień imprez klubowych odbywających się w każdej dzielnicy – nawet na Pradze, którą zaczynają już opanowywać młodzi. Sobotnie szaleństwa warto zacząć od wypadu nad Wisłę, na słynne schodki, gdzie w letnie miesiące przybywają tłumy. Jeśli macie do dyspozycji tylko jeden weekend, nie spędzajcie tam jednak całej nocy, bo nie sposób wyjechać z Warszawy, nie odwiedziwszy Pawilonów Nowy Świat. To miejsce jest fenomenem na skalę ogólnopolską – w żadnym innym mieście nie ma takiego zagłębia barów i klubów, w którym każdy znajdzie coś dla siebie. Funkcjonują tam zarówno cieszące się dobrą opinią lokale gastronomiczne, jak i świetne pijalnie alkoholu. Za drinkami z Pawilonów przepada każdy warszawski klubowicz. Ludzie imprezujący na Nowym Świecie tworzą wspaniały klimat tego miejsca: swobodny, przyjazny, niemal rodzinny. Choć każdy około 30 barów (których ciągle przybywa!) jest inny, łączy je jedno – genialne towarzystwo: z pasjami, zainteresowaniami kulturalnymi i szalonymi pomysłami.

Niedzielny chillout

W niedzielę po imprezie najlepiej odpoczywa się wśród zieleni, której – wbrew pozorom – w stolicy nie brakuje. Jest tam całe mnóstwo parków obleganych przez spragnionych słońca ludzi z kocami i koszami piknikowymi. Ci, którzy nie lubią przygotowywać prowiantu, dzień rozpoczynają na targach śniadaniowych, gdzie można spróbować wielu eksperymentalnych dań. Super opcją na popołudnie jest Tor Służewiec – w weekendy odbywają się tam wyścigi konne, poprzedzone oczywiście prezentacją szlachetnych wierzchowców. Zawsze też można wybrać się na Solec, na planszówki, albo do słynnego ogrodu na dachu BUW-u – idealnego miejsca na lenistwo z książką w ręku. Amatorzy odpoczynku w plenerze chętnie stawiają na klasykę, czyli Łazienki Królewskie, gdzie latem otwarta jest strefa leżakowania. W pięknych okolicznościach przyrody można posłuchać kojącej muzyki, ponieważ od maja do września odbywają się tam koncerty pod Pomnikiem Chopina. Lista atrakcji jest oczywiście znacznie dłuższa, te jednak pozwalają wypełnić czas w jeden weekend i w pełni poczuć klimat Warszawy, która ma różne oblicza.