Co kupuje singiel, ulubione produkty i usługi dla singli

Pomysły na biznes dla grupy singli

Czy poza chodzeniem na randki internetowe poprzez portale randkowe i życiem w sieci singli jeszcze coś w ogóle interesuje? Jakie produkty lub modele spotkań w realu mogą spotkać sie z ich zainteresowaniem? Czy żyjąc w pojedynkę drażnią nas promocje dla rodzin kupujących hurtem, imprezy sylwestrowe lub pakiety na zagraniczne wakacje dla par? Osoby samotne stanowią aż 7 milionów Polaków – rynek singli. To niewątpliwie duża grupa konsumencką, ale czy zauważona? Co z potrzebami tych, którzy prowadzą jednosoobowe gospodarstwa domowe?  Jakie potrzeby konsumenckie ma nowoczesny singiel w realu?

 

Singiel nie kupi big-paka w supermarkecie

Single stanowią duży procent odbiorców usług i towarów. Jest to zarazem grupa tak duzą, że trudno jednoznacznei trafić w ich gust. Są jednak ważne struktury potrzeb, które warto docenić planując oferować singlom produkt lub usługę.  Serwis matrymonialny MyDwoje zapytał singli wprost jakie mają oczekiwania od producentów i usługodawców. Oto co mówią sami zainteresowani: Z największym zainteresowaniem, bo aż 18% zapytanych, spotkałyby się produkty żywnościowe w małych opakowaniach. Samotni zdecydowanie nie skorzystają za zakupu t.zw. Big-paków w promocyjnej cenie, ale chętnie sięgnęliby po ofertę zestawów produktów w małych opakowaniach – dzięki temu mogliby spróbować większej ilości wariantów danego produktu i wybrać ten najbardziej odpowiedni dla siebie – zamiast czekać aż wielkie opakowanie się skończy. Problem zakupu dużego opakowania przez osobę żyjącą w pojedynkę dotyczy też trwałości produktów spożywczych, które często psują się zanim zostaną skonsumowane. Warto więc, by spece od promocji rozpatrzyli potencjal leżący w ciekawości singla i ilościach, tkóre potrafi on w krótkim czasie skonsumować.

Potrzeby singli w zakresie usług, warsztatów, wyjazdów i imprez dla singli

Osoby samotne także w świecie usług jak wydarzenia, imprezy i wyjazdy dla singli mają swoje konkretne potrzeby i preferencje. Single tęsknią za miłością i potrzebują nowych znajomości. Chcą mieć możliwość połączenia poznawania innych singli z miłym i ciekawym relaksem, zabawą lub pogłebiając swoją wiedzę w jakiej dziedzinie. Taki zestaw w postaci „dwóch pieczeni przy jednym ogniu” z chęcią wykorzysta łącznie aż 26% singli.  

Co do profilu imprez dla singli głosy są podzielone. Osoby samotne mają tu różnorodne preferencje. Większość z nich, bo aż 14% mężczyzn i aż 17% kobiet stawia na wspólną zabawę i różnego rodzaju imprezy dla singli. Osoby te z chęcią wybiorą  się na imprezę dla singli i samotnych typu wieczór taneczny, kręgle, speed-dating, gdzie miło i bez skrępowania spędzi czas, a dodatkowo być może spotka kogoś wartego uwagi. Alternatywą imprez stacjonarnych są wyjazdy dla singli. Biura podróży najczęściej organizują wyjazdy w okresie wakacji, Sylwestra i świąt. Według badań MyDwoje aż 17% singli zdecyduje się na wyjazd właśnie w pojedynkę. Ofertą wyjazdu zagranicznego – który miałby na celu zintegrować grupę osób samotnych, które wcześniej się nie znały – który może być połączony z dodatkową rozrywką, typu żagle lub narty, zdecyduje się jedynie 9% kobiet i 4% mężczyzn. Z większą aprobatą spotyka się zorganizowany wypoczynek w kraju. 13% kobiet i 8% mężczyzn z chęcią spędzi kilka dni w gronie osób podobnych do siebie i wybierze gospodarstwo agroturystyczne z atrakcjami typu wspólne ognisko, kulig lub piesze wycieczki lub pobyt w pensjonacie albo  hotel spa czy sanatorium z dancingami.

Druga część poszukujących miłości, czyli 12% pań i 9% panów stawia zdecydowanie na warsztaty czy spotkania, na których można wzbogacić swoją wiedzę, wyszlifować umiejętności lub poznać nowatorskie rozwiązania. Czy propozycje kursów dla singli pojawiają się wystarczająco często? Warsztaty z zakresu gotowania, fotografii czy tańca są kolejną podpowiedzią dla osób szukających pomysłów na biznes.

 

Bardziej ostrożni zachowawczy single potrzebują szczególnej okazji, by mieć pretekst do spotkania z innymi samotnymi. Wymieniają oni również szczególne momenty, w których najbardziej dokucza im samotność. Najbardziej popularne imprezy okolicznościowe to Sylwester i Walentynki . Szczególne oczekiwania co do oferty spędzenia ich w gronie innych singli ma 13% mężczyzn i 9% kobiet.

 

Część respondentów uważa, że czas wolny warto wykorzystać by zadbać o siebie i o własne szczęście. W tym celu uznaje, że pomoc specjalisty – coacha lub psychologa jest nieoceniona. Być może wcześniejsze doświadczenia lub problemy w wejściu w satysfakcjonującą relację powodują, że single chcą pieczołowicie przygotować się do nowego związku. Byłoby to jednak niemożliwe bez profesjonalnej analizy, diagnozy i prowadzenia. Dlatego single poszukują specjalisty coacha, który udzieli wskazówek i rad. Pozwoli poznać mocne i słabe stron i wskaże kierunek, w którym powinniśmy iść. 11% panów i 5% pań zdecyduje się na coaching dla singli odnoszący się do relacji damsko – męskich,  2% poszukujących miłości i umówi się na sesję dla singla z psychologiem. Co dziesiąta samotna osoba jest zainteresowania udziałem w tradycyjnym biurze matrymonialnym.

Warto zauważyć potrzeby singli, gdyż okazuje się, że single nie są grupą zbyt wymagającą, ale niewątpliwie pragną zostać zauważeni i, jak pozostałe grupy klientów, nie zgadzają się na ograniczenia i narzucanie im nieopłacalnych i niewygodnych dla nich rozwiązań. Warto zatroszczyć się o osoby żyjące w pojedynkę a także samotnych poszukujących miłości i zareagować na ich potrzeby – zwłaszcza, że z każdym rokiem wiek zawierania małżeństw przesuwa się, co powoduje, że singli przybywa, a ich potrzeby zarówno w zakresie produktów jak i usług rosną i ewoluują.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *