Detektywi – pomocni w ujawnieniu zdrad małżeńskich

Zapotrzebowanie na usługi detektywistyczne w naszym kraju systematycznie rośnie. Klienci zgłaszają się do agencji w różnych sprawach, ale bardzo dużo zleceń dotyczy udowodnienia zdrad małżeńskich lub w związkach partnerskich. Choć wśród zlecających dominują kobiety, to, jak ujawniają detektywi, proporcje te się wyrównują i coraz częściej klientami są mężczyźni, którzy chcą sprawdzić wierność swoich żon czy partnerek. Jak mówią detektywi, większość podejrzeń znajduje potwierdzenie w toku śledztwa.

Dowód zdrady nie tylko dla sądu

Najczęściej celem zlecenia sprawy detektywowi jest uzyskanie dowodu, który zdradzany małżonek będzie mógł wykorzystać w sądzie podczas sprawy rozwodowej. Taki dowód, w postaci zdjęć, nagrań filmowych lub głosowych czy też różnego rodzaju korespondencji przyspiesza postępowanie w sądzie i kieruje winę za rozpad związku na zdradzającą stronę.

Jednakże wiele osób decyduje się na pomoc detektywa, aby uzyskać dowody dla własnej satysfakcji lub dla pokazania rodzinie. W wielu przypadkach motorem działań zleceniodawców są emocje i chęć wskazania, która ze stron jest winna złej sytuacji w związku czy rozpadu pożycia małżeńskiego.

Prywatny detektyw jako tester wierności

Agencje detektywistyczne często otrzymują zlecenia nie tyle udowodnienia zdrady, ile sprawdzenia wierności. Wówczas kontakt z osobą, którą się obserwuje, nawiązuje detektyw lub zatrudniona przez niego osoba. Rozpoczyna się wówczas gra, której celem jest sprowokowanie do chęci nawiązania bliższego kontaktu.

Jak zapewniają prywatnie detektywi czy właściciele takich firm, nie dochodzi w takim przypadku do najmniejszego nawet zbliżenia cielesnego. Zlecenie kończy się w momencie, gdy dochodzi do pewności, że rozpracowywana osoba naprawdę jest gotowa do zdrady.

Metody pracy prywatnego detektywa

Metody pracy biur detektywistycznych są bardzo rozmaite. Każdy detektyw ma do dyspozycji szereg sprzętów, jednakże trzeba pamiętać, że prawo nie zezwala na wykorzystanie wszystkich zdobyczy techniki. Niedozwolone jest między innymi zakładanie podsłuchów oraz ukrytych kamer w mieszkaniach prywatnych, jak również instalowanie oprogramowania szpiegującego na komputerach czy smartfonach. Gdy jednakże zaistnieje taka potrzeba, prywatny detektyw może pomóc zrobić to zleceniodawcy.

Praca prywatnego detektywa

Praca prywatnego detektywa

„W większości wypadków to nie sprzęt, a ludzkie zaangażowanie w sprawę jest decydujące. Po szczegółowym wywiadzie o planie dnia i zwyczajach obserwowanej osoby, następuje żmudna obserwacja. Często w takie działania zaangażowanych jest wiele osób” mówi prywatny detektyw Magda Pławińska.

Ile kosztuje prywatny detektyw?

Cena, jaką trzeba zapłacić za pomoc detektywa w udowodnieniu zdrady jest bardzo zróżnicowana. Na jej wysokość ma wpływ przede wszystkim czas pracy oraz zasoby, jakie należy wykorzystać podczas zlecenia. Dotyczy to nie tylko kosztów podróży, zakwaterowania czy sprzętu, ale także liczby zaangażowanych osób. Może być tak, że sprawa zostanie załatwiona szybko i cena zamknie się w tysiącu złotych, a bywa też tak, że może kosztować choćby i 10 tysięcy. Na ostateczną ceną ma też bez wątpienia wpływ renoma agencji.

Więcej informacji o pracy detektywa można przeczytać na tym blogu.

Komentarze: