Pierwszy biznes – głupota czy wizjonerstwo ?

Jeśli wpadasz na genialny pomysł na biznes i postanawiasz się nim podzielić ze znajomymi, zapewne niejednokrotnie spotkałeś się z głupimi komentarzami i radami, aby odpuścić temat.

Jeśli wpadasz na genialny pomysł na biznes i postanawiasz się nim podzielić ze znajomymi, zapewne niejednokrotnie spotkałeś się z głupimi komentarzami i radami, aby odpuścić temat. Z jednej strony prowadzenie biznesu jest bardzo ryzykowne. Poświęcamy upragnioną stabilizację na rzecz sprawdzenia czy nasza idea faktycznie może znaleźć zwolenników oraz chęci zarobienia dużych pieniędzy. Nie ma zysku bez ryzyka. Owo ryzyko budzi najwięcej kontrowersji.

Średni okres życia nowej firmy to dwa lata, aż osiemdziesiąt procent start-upów upada. Takie statystyki mogą skutecznie odstraszać przed chęcią zrealizowania swoich marzeń. Powodów bankructw z pewnością jest wiele. Od chybionego pomysłu po silną konkurencję. Natomiast osobiście uważam, że najczęstszym i najpoważniejszym błędem jest sam przedsiębiorca. Początkujący biznesmeni to osoby, które działają intuicyjnie. Wiedzę i doświadczenia zdobywają na bieżąco. Problemy z pracownikami, kontrahentami, brak stabilności to ciężar, który jest codziennością. Jednym słowem moglibyśmy stwierdzić, że prowadzenie własnego biznesu jest głupotą. Po co brać na siebie takie trudności jak można dalej pracować na etacie ?

Wolność. Jeśli nauczymy się walczyć z przeciwnościami losu to zrozumiemy, że prowadzenie własnego biznesu oferuje nam to czego nikt nigdy nam nie da, swobodę. Jesteśmy kowalami swojego losu, każda decyzja zależy wyłącznie od nas. Robimy co chcemy i kiedy chcemy. Tworzymy i kreujemy, realizujemy swoje pomysły bez konieczności oglądania się na innych. Każdy dzień jest dla nas wyzwaniem, a życie bierzemy pełnymi garściami.

Prowadzenie biznesu wymaga od przedsiębiorcy olbrzymich poświęceń, zwłaszcza na początku swojej przygody. Dlatego tak wiele firm upada, bo ludzie nie potrafią zrezygnować z pewnych rzeczy, aby poświęcić się swojej idei. Biznes to bardzo ciężki kawałek chleba, ale jeśli uda nam się wystartować zobaczymy, że jest to najwspanialsza rzecz jaką w życiu robiliśmy, a naszą pasją będzie zarażać wszystkich dookoła. Więcej nt biznesu i przede wszystkim inwestycji na giełdzie forex znajdziesz na stronie http://vitaltrading.pl

Komentarze: