Dieta pudełkowa – co to jest i czy warto na nią przejść?

Żyjemy w czasach, gdy dobry wygląd i samopoczucie staje się dla wielu osób coraz ważniejsze. Nie dziwi więc fakt rosnącej popularności wszelkiego rodzaju klubów fitness, centrów spa itd.

Elementów utrzymania świetnej sylwetki jest wiele. Ostatnio najpopularniejszymi stają się różnego rodzaju diety np. dieta pudełkowa oraz ćwiczenia i zabiegi odnowy biologicznej w postaci masażów. Szczególnie w dużych miastach funkcjonuje wiele gabinetów i salonów masażu posiadających bogatą ofertę zabiegów w różnych odmianach. W ostatnim czasie popularność zyskują style masażu, które przybyły do nas z Azji, jak np. masaż tajski. Wystarczy wpisać do wyszukiwarki masaż tajski Warszawa, aby przekonać się jak wiele ma on zalet.

Nazwa „dieta pudełkowa” nie wzięła się od sposobu jej pakowania, ale od sposobu odżywiania się, polegającemu na kompleksowym zaplanowaniu zestawu posiłków na cały dzień i dostarczeniu ich do domu w pudełkach. Te posiłki można jeść od razu, przechować w lodówce lub zabrać ze sobą. Taki sposób odżywiania się rozpropagowali celebryci, którzy w swych wypowiedziach łączyli zalety tej diety z rzuceniem zbędnych kilogramów.

Dieta pudełkowa jest cateringiem dietetycznym i zdobywa coraz więcej zwolenników. Świetnie nadaje się dla osób, które nie mają czasu gotować, liczyć kalorii, a chcą schudnąć i jednocześnie zdrowo i urozmaicenie się odżywiać. Zaletą diety pudełkowej jest to, że doręczana jest do domu. Nie sprawdzi się jednak u tych, którzy często wyjeżdżają w celach służbowych. Każda dieta musi być dopasowana indywidualnie i warto skorzystać z porady dietetyka. Ustalając dietę powinno się wziąć pod uwagę wiek, wzrost, wagę ciała, stan zdrowia i aktywność fizyczną. Może być problem z dietą dla osób chorych i bardzo aktywnych ruchowo (posiłki zawierają za mało kalorii). Diabetycy chwalą dietę cateringową za urozmaicenie potraw, ale mają zastrzeżenia do ich doprawienia. W takim przypadku poprawić smak jedzenia trzeba samemu. Oferty diety cateringowej to głównie diety niskokaloryczne. Można na nich schudnąć, ale żeby utrzymać taki stan i nie doprowadzić do niedoborów niezbędnych składników, dzięki którym organizm prawidłowo funkcjonuje, należy współpracować z dietetykiem. Popełniając błędy dietetyczne powtórnie przytyjemy. Pomoc dietetyka pozwoli taką dietę odchudzającą dobrze zbilansować. Warto pokusić się o samodzielne przygotowywanie takich posiłków. Możemy je wcześniej zaplanować i przygotować na cały dzień, pakując do odpowiednich pojemników. Tak przechować można zupy, drugie dania, sałatki, kanapki, musy, owoce itd.

Komentarze: